10 Yaşındaki Delikanlı Tarif Etmiş:

'Güncel Bilgiler' forumunda Belinay tarafından 17 Eyl 2008 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Anne, dünyada karşılık beklemeden börek yapan tek insandır. Karşılıksız sevginin ete kemiğe bürünmüs halidir! Ne kadar üzsen de 10 Dakika sonra seni affeden zarif
  bir memeli türüdür. Yağlı bile olsa tiksinmeden saçını oksayan, kucağına yatıran, öpüp koklayan tek varlıktır,meleğin süt verebilenidir.
  [​IMG]
  Yarasın diye muhallebinin içine ciğer katarak çocuğuna yediren manyaklık derecesinde yaratıcıdır. Yemek yemeyen çocuğun dikkatini çekmek için elindeki tencere ve tavalarla maymunluk yapabilen kişidir. Kafayı çocuklarıyla bozmus, göbek bağı kopsa da yürek bağı asla kopmayan, sevgi dolu fedakar insan dişisidir. Bulaşık, ütü , vb. yaparken bile otomatik olarak çene çalan, kendi kendine konusan, kadın dırdırı denen mereti erkeklere daha küçükten belletendir.Yemek uzmanı, düzen insanı, bilgili, kültürlü herseyi bilen sahsiyettir.

  Yavrularını yol tarafından değil, kaldırım tarafından yürütendir. Dizi diziincidir lakin gerektiginde laf sokma dalında da birincidir.
  [​IMG]
  Sevgiliden ayrılma haberi verildiginde, 'amaaan ben sana daha güzelini bulurum' diyebilen komik bir karakterdir.
  'Oğlum aradım yoktun. Ben de mesaj atayım dedim sana. Gelince ara beni emi aslan evladım. Kara börülcem benim öptüm annen, şeklinde mesajlar atabilen, teknolojiyi ısrarla reddeden, kabullenemeyen, kafasına göre yorumlayan bilişim düşmanıdır ..
  [​IMG]
  *** AMA ... AMA dünyanın en güzel kucağına sahip, en güzel kokan, harikulade bir varlıktır. Olmadık yerlerde iyi ki doğurmusum seni!' diyen ve benim hatırıma benimle Freddy Mercury dinleyen bir sabır ağacıdır.
  [​IMG]
  Evlatlarını asla ayırmayan, aynı zamanda birbirinden koruyan güç abidesidir. Evde bir yere uzandığınız an orada temizlik yapacağı tutan, temizlik konusunda kayışı kopardığından temizlikçi gelecek diye evi temizleyen balans ayarı kaçmış temizlik kaynağıdır. Mutfakta yasayan, evde herkesi idare eden bir tür canlıdır. Sevginin güçlerini birlestirdigi sonsuz bakiredir !!
  [​IMG]
  Oğlunun damat - kızının gelin oldugunu görünce, çocugu mezun olunca, çocugu gol atınca, çocugu hasta olunca, çocugu askere gidince, asmalı kabagı seyredince, dolar yükselince velhasıl buna benzer bir sürü şeye aglayabilen, bu mesajı okurken duygulanıp - gözleri dolabilen, aglamaya meyilli bir yapısı olan duygu pınarıdır.
  Uzakta dursa da yakın hissedilen, canı hep istenen, asla vazgeçilmeyen, dizinin dibinde olmak istenen, evlatların varlığını varlığına armagan edebilecegi, *** ıslak - kuru ama heeeep duygulu*** en önemlisi; orası burası oynamayan tek kadın modelidir.
  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 17 Eyl 2008
  Cilek ve NURDİN bunu beğendi.
 2. Yarasın diye muhallebinin içine ciğer katarak çocuğuna yediren manyaklık derecesinde yaratıcıdır. Yemek yemeyen çocuğun dikkatini çekmek için elindeki tencere ve tavalarla maymunluk yapabilen kişidir.:f40:

  harikasın BELİNAY, her satırını tek tek okudum defalarca çok güzel yazılmış, emeğine sağlık bizlerle paylaştığın için tşk ler:f40:
   
 3. birşey demiyorum harika bir paylaşım bence günün yazısı olmaya hak kazanmış:f118::f118::f118:

  +55 rep helal olsun
   
 4. selam belin@y

  :(bilgisayarı actım ilk senin mesajini gördüm:(Oğlunun damat - kızının gelin oldugunu görünce, çocugu mezun olunca, çocugu gol atınca, çocugu hasta olunca, çocugu askere gidince, asmalı kabagı seyredince, dolar yükselince velhasıl buna benzer bir sürü şeye aglayabilen, bu mesajı okurken duygulanıp - gözleri dolabilen, aglamaya meyilli bir yapısı olan duygu pınarıdır.
  Uzakta dursa da yakın hissedilen, canı hep istenen, asla vazgeçilmeyen, dizinin dibinde olmak istenen, evlatların varlığını varlığına armagan edebilecegi, *** ıslak - kuru ama heeeep duygulu*** en önemlisi; orası burası oynamayan tek kadın modelidir.
   
 5. Harika bir yazı sultanım annem canlandı şimdi gözümde özlediğimi hissettim dur bir arayıp halini hatrını sorayım ve hala imkanım varken onu ne kadar sevdiğimi söyleyeyim değil mi :f40:
   
 6. Her kelimesiyle dogru ve cok güzel bir anlatimdi Belinaycim emegine yüregine saglik canim :f58::f71:
   
 7. :) çok güzeldi çok duygulandım
  vee muhallebinin içine ciğer koymayı her anne gibi bende düşündüm... :f106:
   
 8. [​IMG]

  harikaydı çook teşekkürlerrrrrrr:f40:
   
 9. asla vazgeçilmeyen :f40:

  Çok güzel bir yazıydı. Bir anneyi birada mizah katarak ama yanlızca ve yanlızca doğruları söyleyerek güzel anlatmış yazarı. Teşekkürler canım
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Eyl 2008
 10. Anneyi anlatan bundan daha güzel bir yazı daha okumamıştım harikaydı Canımm güzel yüregine sağlık..:f9:

  Not: ben muhallebinin içine ciger koymayı denedim ama her çocuk yemiyor o numarayı ..:)
   
Yükleniyor...