14 şubat

'Önemli Gün ve Haftalar' forumunda Dark tarafından 30 Oca 2009 tarihinde açılan konu

 1. 14 şubat'a sayılı günler kaldı. 14 şubat gününü önemseyen ve kazıklanmak isteyen bir çok kişi var:f40: Hediye almak isteyen siz değerli arkadaşlara hediye tavsiyesi vereceğim. Fiyatlarıyla birlikte. Umarım bilgilendirici olur.

  Erkeğe Alınabilecek Hediyeler

  Güzel bir saat. Tabi bu saat seçimi bütçenize göre değişir. Benim tavsiyem Seiko olur. internetteki alışveriş sitelerinde böyle bir saat almak isterseniz 200 ile 1000 tl arasında bir parayı gözden geçirmeniz lazım.
  Parfüm. Bu da klasik bir hediye ama her zaman alınabilir. Jagler Sport veya Adidas hem bütçe olarak sizi fazla zorlamayacaktır hem de koku olarak sevgilinizi mutlu edecektir.
  Çok beğendiği bir kazak veya herhangi bir kıyafet. Emin olun fiyatı çok az bile olsa bu onu oldukça mutlu edecektir.
  Kaliteli bir tıraş makinesi. Erkekler için olmazsa olmazdır. Böylece sizi ömür boyu hatırlamasını sağlayabilirsiniz. Braun Cruzer2 2778 modelini tavsiye ederim. Hepsiburada’dan alırsanız 160 ytl civarı bir şeye mal olur.
  Paranız çoksa ve erkek arkadaşınız oyun meraklısıysa bütçenize göre play station 2 veya 3

  Kızlara Alınabilecek Hediyeler


  Parfüm ve saat burada da ilk sıraya yazılabilir. Ne alırsanız alın güzel bir yerde yemek yerken vermeyi unutmayın
  Beğendiği bir takı. Kızların takı merakı her zaman bilinir. Bütçenize göre pırlanta bir yüzük de alabilirsiniz, gümüş bir küpe de. Bu tamamıyla sizin bütçenize bağlı.
  Hiç şüphesiz ki sayılması gereken bir başka zaruri şey ise çanta. Çanta da klasik ama güzel bir hediye olabilir.
  Beğendiği çiçeklerle bir demet çiçek yaptırabilirsiniz ama 14 şubatta çiçek fiyatlarının ne kadar arttığını düşünürsek bu pek akıllıca görünmüyor.
  Saç bakım setleri veya makyaj malzemesinden oluşan şık bir takım yapabilirsiniz.
  Yok benim sevgilim türbanlı makyaj yapmaz derseniz çok güzel bir eşarp alabilirsiniz. Burada ise önerdiğim marka Aker. Biraz pahalıdır ama sevgiliniz hakediyorsa değer.
  Bu saydıklarım sizin için bir öneriden ileriye gitmeyecektir. Çünkü sevgilinizi en iyi siz tanırsınız. Bence illa bir hediye alacaksınız klasik şeylerin ötesine geçin ve neye ihtiyacı varsa onu alın. Bu onu daha çok mutlu edecektir. Ayrıca sevgililer gününde kazıklanmamaya dikkat edin. Bundan kurtulmanın en iyi yolu ise sanırım internetten alışveriş yapmak.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Oca 2017
 2. sevgilile gününün önemi

  Yaşlı genç herkesin dilinde "Sevgililer Günü". Her kalpte mutlaka bir sevgi vardır bu sevginin şekli önemli değil bence işte bu kalpteki sevgiye özel bir gün... 14 Şubat Sevgilile günü

  Sevgililer günü dünyanın farklı yerlerinde farklı isimlerde kutlanılan fakat ortak amaç etrafında birleşilen bir özel gün olma özelliğiyle sıradışılığını farkettiriyor. Türkiye’de sevgililer günü, çeşitli Avrupa ülkelerinde Valentine’s Day şeklinde adlandırılan bu sembolik gün sevgilimiz ile sevgimizi kutlayacağımız sembolik bir gün olma özelliği taşıyor. Fakat bana öyle geliyor ki, iş bu günü hatırlamakta değil; o heyecanı ve o sevgiyi bir ömür boyu birlikteliğe yayabilmekte ve her günümüzü o sevgi dolu anlar ile geçirebilmekte…

  Sevgililer günü demişken, insanı insan yapan duygular arasında yer alan ve sanırım hayatın temel taşı diyebileceğimiz sevgiden, aşktan bahsetmeden de olmaz. Küçücük, bir el yumruğu kadar büyülkülte olan kalbimizin sevgi sınırını kavrayabilmekten gerçekten de zordur. Ona bir sürü sevgi sığdırırız. Ama hiçbir zaman tamam artık burda yer kalmadı dediğini duymayız. Düşünseniz kalbinizin her bir köşesi farklı bir sevgi türüyle dolu. Anne sevgisi, kardeş sevgisi, arkadaş sevgisi, okul sevgisi, hayat sevgisi ve en önemlisi hayat eşi sevgisi… Yani sevgilimize duyduğumuz sevgi… Yani sevgililer gününde sevgilimize duyduğumuz sevgiyi unutmamak, kalbimiz hala atıyor iken çok da zor olmasa gerek.

  Aşık olmak ve sevgililer gününde kalbinizin hala attığını farkedebilmek gerçekten de tarifi mümkün olmayan bir duygu. Sevgililer gününde kalbinin attığını farketmek isteyen milyonlarca insan varken bunun bir bilimsel açıklaması var mı diyen diğer milyonlarca insanı da duyabilir gibiyim. Bilim adamları aşık olan insanların salgıladıkları özel bir hormounn olduğunu ve sevgiliyi gördüğünde, özel günlerde bu hormonun hat safhada olduğunu söylüyor. Hatta bu hormonun akıl sağlığı yerinde olmayan hastalarda da aynı seviyede olduğu belirtiliyor. Yani dışarda deli olmayı bekleyen milyonlarca insanla karşı karşıyayız.

  Öyleyse bu sevgililer gününde kalbinizin attığını farkedebilmek adına ve kalbinizin sevgiliniz için attığını ona hatırlatabilmek adına, sevgilinize bir süpriz yapın.
   
 3. Sevgililer Gününün tarihçesi

  Tüm dünyada milyarca insanın aynı anda kutladığı ve günümüzde adının sevgililer günü olan bu günün geçmişi ne zamana dayanıyor? Aslında diğer özel kutlama günlerinde olduğu gibi sevgililer gününde de efsaneler kol geziyor ortalıkta. Bunlar arasında tarihin bilinmeyen bir diliminde ortaya çıkan Valentine isimli papaz, kralın evlilikleri yasaklamasına rağmen, gizlice aşıkların nikahlarını yapar. Kral ise orduya asker bulamadığı için haklı olarak evlilikleri yasaklamıştır fakat yakalanan Valentine, idama mahkum edilir. Aslında bu enstantane, tarihte geçen Valentine enstantanesinden sadece bir tanesi. Yani Katolik klisesinin kayıtlarına göre geçmişte aşka olan inancı yüzünden öldürülmüş ve 14 Şubat tarihli 3 farklı Valentine kaydı bulunmaktadır.

  14 Şubat sevgililer gününe dair bilgiler günümüze yaklaştıkça efsaneleşmiş bilgiler olmaktan çıkıp daha mantık dolu bir hal almaktadır. Yine bu özel günlerin ortaya çıktığı ve dünyaya yayılma merkezi olan ABD bölgesinden yine bir Amerikalı vatandaş olan Esther Howland tarafından sevgilisine yollanan ilk 14 Şubat tarihli kartpostal, sevgililer gününün günümüz anlayışıyla toplumsallaştığı ilk örneklerinden olmuştur. Bu tarihten sonra 14 Şubat tarihi daha fazla değer kazanmış ve bu günde sevgililer birbirlerine kartpostallar yollamaya, hediyeler almaya başlamıştır. Artık sembolleşmiş bir gün de olsa, sevgililerin birbirlerine özel birer günleri vardır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Oca 2017
Yükleniyor...