15 Temmuz ile ilgili Mektup

'Eğitim Merkezi' forumunda KnG tarafından 21 Eyl 2016 tarihinde açılan konu

 1. KnG

  KnG Admin

  15 Temmuz ile ilgili Mektup


  O gün, yapamadıklarıma üzgünüm, ön saflarda olamadığıma, şehitlerimiz ve gazilerimiz gibi kendimi tankların önüne atamadığıma üzgünüm. Kısaca, daha çok şey yapamadığıma üzgünüm.
  Televizyondan haberi alır almaz çıkmak için hazırlandık. Ve daha çıkmadan Cumhurbaşkanımızın "sokaklara çıkın" çağrısını da duyduk. Çocukları evde bırakarak çıktık. Nereye gitmeliydik? Sokaklar doluydu. İnsanlar koşturuyordu. Ölenlerin olduğunu duyuyorduk. Kimi yollar kapalı… Asıl gitmemiz gereken yerlere ulaşamadık maalesef. O kalabalığın bir parçası olabildik ancak.
  Oysa evde bıraktığınız çocuklarımız kime emanet kalacaktı bu vatan gitse… Bu vatan gitse dirlik, huzur kalacak mıydı? Bu vatan gitse özgürlük kalacak mıydı? Bu vatan gitse aba altından ülke paylaştırılmayacak mıydı. Yazık! Bu vatanın kıymetini bilmeyenler, o zaman hayıflanmayacak mıydı?
  Çok şükür Rabbime, binlerce şükür. İstedikleri olmadı. "Bu nesil nereye gidiyor" diyenlere inat, gençlerimiz en önde, savaşta… Babalarımız, eşlerimiz, kardeşlerimiz, kadınlarımız… Gurur duyduk hepsiyle. Ömrümüzce de gurur duyacağız.

  Allah Onlardan razı olsun.

  Yazan: Ali Uçar
  https://forumdaslar.com