19 Mayıs Kutlamaları neden iptal edildi

'Haberler' forumunda Elfida tarafından 12 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü, 81 ilin milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği yazı ile 19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde, yönetmelikte yer almayan senaryo, değişik renk ve nitelikte gösteri ve fon çalışmaları gibi etkinliklere yer verilmemesini, kutlamaların sadece okullarda yapılmasını istedi.

  Müsteşar Emin Zararsızın, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer adına İl Milli Eğitim müdürlüklerine dün gönderdiği yazıda, 1 Ekim 1981 tarihli Ulusal ve Resmi Bayramlarda Yapılacak Törenler Yönetmeliği hükümlerinde, Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının Başkent Ankara ve diğer illerde nasıl kutlanacağı, gösterilerin nasıl yapılacağının belirtildiği hatırlatıldı. Kutlamaların kanun ve yönetmelikte yer almayan bazı içeriklerle gerçekleştirildiğinin görüldüğü ifade edilen yazıda, yine kanun ve yönetmelikte, kutlamaların öğrencilerin katılımıyla yapılacağına dair bir hükmün bulunmadığı kaydedildi. Yazıda şöyle denildi:

  "Kutlama törenlerinin hazırlık döneminin mevsim olarak soğuk bir zamana denk gelmesi nedeniyle sağlık sorunlarına yol açmasına, çalışma süresinin uzun olması nedeniyle öğrencilerin derslere ilgisinin azalmasına, motivasyonlarının düşmesine, gönüllü olmayan öğrenci velilerinin okullarla olan ilişkilerinin bozulmasına sebep olduğu yönünde duyumlar alınmaktadır."


  Bu haberin ardından bir soru takıldı aklıma
  Ankara'daki öğrenciler üşümüyor, hastalanmıyor, derslerinden geri kalmıyor ve motivasyonları bozulmuyor mu? Bunu nasıl başarıyorlarsa diğer illerede öğretsinler. Nedir bu Ankara gençliğinin sırrı
   
 2. Cevap: 19 Mayıs Kutlamaları neden iptal edildi

  böyle saçma sapan bahanelerle insanları kandıramayacaklar.Türk halkı artık uyansın acaba bu bayram niye anlı şanlı kutlanmıyor diye bir düşünsün ama bunu yapmak isteyenler amacına ulaşamayacak biz Türk gençleri her zaman atamızın değerlerini gönlümüzde yaşatacağız.
   
Yükleniyor...