2009 Öss'ye Gireceklere Tavsiyeler

'Eğitim Merkezi' forumunda Wish tarafından 9 Haz 2009 tarihinde açılan konu

 1. MATEMATİK 1: Bu bölümde size ters gelen, soruları geçme becerisini göstermelisiniz.

  MATEMATİK 2: Temel bilgileri tarayan sorulardan oluşur. Moralinizin iyiyse başarınız artacaktır.

  TÜRKÇE: Yüzde 85’i okuduğunu anlamaya dayalıdır. Yanıt paragrafın içindedir. Dilbilgisi ortaokul bilgisiyle çözülebilir. Edebiyatta detay sayılacak bilgi istenmez.

  TARİH: Sorudaki verilen bütünsel olarak değerlendirilmeli. Çözümde varsayım ya da olasılık kurulmamalı. Soru kökünün olumlu ya da olumsuz olduğu belirlenmeli.

  COĞRAFYA: Bilgi ölçmeye yönelik sorulardır. Verilen bilgiler yorumlanarak sonuca gidilmeli. Grafik ya da tablolarda cevabın tabloda olduğu unutulmamalı.

  FELSEFE: Soruları doğru yanıtlamak için verilenleri ve sizden ne istendiğini doğru anlamak yeterlidir.

  FİZİK: Fizik sorularında sadece bilgi yeterli değil. Sorular dikkatli okunmalı. Uzun sorularda dikkat dağılmamalı.

  KİMYA: Her soruda dikkat edilmesi gereken bir, iki ya da üç sözcük vardır. Grafikli sorularda grafiğe sayısal değerler verilerek anlaşılır hale getirilmelidir.

  BİYOLOJİ: Canlıyı inceleyen bir bilim olduğu için sorulara herkes rahatça yorum yapabilir. Bu bölümde lise müfredatı dışına çıkılmıyor.

  GEOMETRİ: Geometride veriler önemlidir. Kullanılmayacak bilgi verilmez. Yapacağınız işlemden önce işlemin sonuca yönelik olup olmadığına dikkat edin.
   
 2. Cevap: 2009 Öss'ye Gireceklere Tavsiyeler

  Zorlu,heyecanlı sınava sayılı günler kaldı.Allah tüm öğrencilerin yardımcısı olsun,emekleri boşa çıkmaz inşallah.Ezgim de ilgiyle okudu tavsiyeler için teşekkürler canım.:f40:
   
Yükleniyor...