2010 Eurovision Türkiye

'Medya Bölümü' forumunda YAREN tarafından 11 Ara 2009 tarihinde açılan konu

 1. 2010 Eurovision
  2010 Eurovision Türkiye
  2010 Eurovision Türkiye'yi kim temsil edecek.Merak ve ilgiyle beklenen Eurovision şarkı yarışması bu yıl ilk defa katılacak olan sanatçıyı TRT'nin aldığı kararla halk seçiyor.
  Karar yılbaşında açıklanacak..
  [​IMG]

  55.Eurovision Şarkı Yarışması 18, 20, 22 Mayıs 2010 tarihlerinde yapılması kararlaştırıldı.Ancak yarışma finalinin UEFA Şampiyonlar Ligi finali ile çakışmasından dolayı yarı final ve final günleri 25, 27 ve 29 Mayıs 2010'da olacak.
  TRT'den 'adaysız' referandum. Internette yapılan oylamada en çok 'önerilen' şarkıcı Eurovision 2010'da Türkiye'yi temsil edecek

  TRT, Mayıs 2010'da yapılacak yarışmaya Türkiye adına katılacak santçıyı, ilk kez halka sorarak belirliyor. Vatandaşlar TRT'nin internet sitesine girerek, Eurovision'da yarışmasını istedikleri sanatçıyı önerecekler.
  TRT yönetimi, en çok oy alan sanatçıyla görüşüp Eurovision için adaylık teklif edecek.

  Birinci çıkan sanatçının kendisine götürülecek teklifi geri çevirme ihtimali dikkate alınarak kamuoyuna açıklanmayacak. Kurum, oylama neticesine göre birinci sırada yer alan sanatçıyla görüşüp teklif götürecek. Sanatçı teklifi kabul ederse Türkiye'yi Norveç'te yapılacak yarışmada temsil edecek.
  Anlaşma sağlanamazsa, en çok oyu alan ikinci isimle görüşülecek. Eurovision'da yarışacak sanatçı, önceki yıllarda TRT tarafından oluşturulan seçici kurul tarafından belirleniyordu.

  TRT'nin Türkiye'yi temsil edecek sanatçıyı belirlemek için başlattığı halk oylaması, bir hafta sürecek. TRT oylama sonucuna göre bu ay içinde çalışmaların tamamlayıp, Eurovision'da Türkiye'yi temsil edecek ismin ve şarkıyı belirleyecek. TRT, Türkiye'yi temsil edecek sanatçıya beste hazırlaması için süre tanıyacak. Sanatçı tarafından hazırlanacak üç ayrı beste, müzik prodüktörlerinden oluşan bir komisyona sunulacak. Komisyon'un seçeceği şarkı yılbaşında kamuoyuna açıklanacak.

  Emre Aydın'ın ismi öne çıkmıştı..

  TRT, geçmiş yıllarda Eurovision'da Türkiye'yi temsil eden sanatçıları, seçici kurul aracılığıyla belirliyordu. Seçici Kurul, bu yıl da birkaç toplantı gerçekleştirdi. Toplantılarda, Türkiye'nin bu yıl bir erkek şarkıcı ile temsil edilmesi düşünülmüş ve Emre Aydın'ın ismi öne çıkmıştı. MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde 'En İyi Sanatçı' ödülünü kazanan Grup Manga ve Şebnem Ferah kurumun gündemine gelen sanatçılar arasında yer almıştı.
  Kaynak: Akşam, TRT   
 2. Cevap: 2010 Eurovision Türkiye

  Manqa qirsin diormm sonucta MTV kazanan Eurovision'da baya başarılı olur....
   
 3. Cevap: 2010 Eurovision Türkiye

  bencede Mangaaa
   
 4. Cevap: 2010 Eurovision Türkiye

  ankete nasıl ulaşacağız acabaaa???
   
 5. Cevap: 2010 Eurovision Türkiye

  tarkan ve hande yenerde Adaylar arasındmıs.
   
Yükleniyor...