2010 Honda Civic

'Resimli Konular' forumunda Wish tarafından 15 Ara 2009 tarihinde açılan konu

 1. Honda Civic 2010
  2010 Honda Civic Resimleri
  2010 Honda Civic Fotoğrafları
  2010 Honda Civic Özellikleri
  2010 Honda Civic Fiyatları


  [​IMG]

  2010 Honda Civic neredeyse hiç değişmemiş bir gövde stili, sedan ve coupe versiyonları ile birde hybrid model ile dönüş yapıyor. Sedan veya coupe modellerinden birini tercih etseniz de size en iyi kabin alanını ve sürüş özelliklerini sunmayı başarıyor.www forumdaslar.com En iyi fiyat performans oranını sunan LX modeli giriş seviyesinde olan DX modeline göre daha iyi bir seçim. Otomatik şanzımanlı bir modeli 18.400$ gibi gayet rekabetçi bir fiyata alabiliyorsunuz. En üst seviyede donanım sunan EX-L modelleri ve spor modellerin fiyatları ise 22.000$ civarlarından başlıyor.

  Bu durumda düşünülecek bir konuda şu, 2010 model Honda Civic’mi almalı yoksa tamamen yenilenecek olan 2011 modeli mi beklemeli? Eğer iyi bir compact araba almak için bu kadar bekleyemeyecekseniz almalısınız, bunun yanında takvimler 2011 yılını gösterdiğinde bayilerin eline yeni kasa Honda Civic’lerin geçmesi zaman da alabilir.

  [​IMG]

  2010 Honda Civic’deki Farklar

  2010 Model Civic’de önceki modele göre pek bir fark olmadığını daha önce belirtmiştik, tabii ki hiç fark da yok değil. Si Modelinde kaputu açtığınızda motoru koruyan plastik örtünün artık gümüş gri renkte olduğunu göreceksiniz.Bunun yanında öndeki mazgalı ortaya çıkaran bir tampon stili ve yeniden dizayn edilmiş jant tasarımları var. Honda Civic sınıfındaki en uzun dingil mesafesine sahip ve coupe versiyonlarında aracın uzunluğu 2 inch daha kısa ve tavan daha basık.

  Tüm Civic modelleri önden çekişe ve yumuşak bir kullanım sağlayan 4 silindirli bir motora sahip. Honda 2011 modeli çıkmadan hemen önce ABD’de Type-R (220 beygir) modelini piyasaya sürebilir, çünkü bazı araştırmalar gösteriyor ki yüksek performanslı modellerin önceden piyasaya sürülmesi düşük performanslı modellerin satışlarının düşmesine sebep oluyor, bilindiği üzere Type-R modeli halen sadece Avrupa ve Japonya piyasalarında satılmakta.

  Honda Hybrid Sedan 110 beygirlik bir güce ve bir elektrik ile bir gaz motoruna sahip. Çok kısa mesafelerde yalnızca elektrik motoru kullanılabilirken bu motor genelde gaz motoruna yardımcı olmak için kullanılıyor. Bu model sürekli değişken bir şanzıman veya CVT ile alınabiliyor.

  Civic DX,LX ve EX modelleri Honda’nın hafif gövdeli araçlar sınıfında bulunuyor ve hepsi gündelik ihtiyaçları gayet iyi karşılayacak kapasitede. Bazı rakiplerini spor modelller Si (197 beygir) modelinden daha güçlü olsalarda onun kadar sofistike ve ilham veren bir motora sahip değiller. Si modeli 6 ileri vites ile daha iyi kullanılabiliyor çünkü Honda motorları yüksek devirlerde daha iyi güç üretmek için tasarlanmış. Her şanzıman seçeneğinde motor ile şanzıman arasındaki tatlı uyum sürücüye büyük bir sürüş zevki veriyor.

  2011 Honda Civic ‘de bizi neler bekliyor ?

  2011 Honda Civic’de de önden çekişli 4 silinidirli motorlar kullanılacağı belirtiliyor, tabii ki yeni serideki motorlar çok daha akıcı ve şimdikilerden daha kuvvetli olacaklar. Dizel motorlar ise ABD dışında satılmaya devam edecek çünkü, ABD içinde mazot fiyatlarının pahalı olması ve dizel motorların üretim maliyetleri sebebiyle burada satılması büyük bir engelle karşılaşıyor.

  Honda Civic’in hybrid modeli ABD’de hiçbir zaman Toyota Prius’un satıi rakamlarına ulaşamadı, işte Honda Insight burada ortaya çıkarak hybrid modeller için farklı bir kasa yapısı ortaya koydu. 2011 yılında da yeni bir Honda Civic Hybrid çıkabilir veya firma yoluna Insight modeli ile devam edebilir, bu konu henüz netlik kazanmış değil.

   
 2. Cevap: 2010 Honda Civic

  süper gerçekten saol
   
 3. Cevap: 2010 Honda Civic

  Rabbim hayırlısıyla bizlere de nasip etsin almayı.. Teşekkürler ;)
   
 4. Cevap: 2010 Honda Civic

  tasarrımm gzlll