2010 Şiir Yarışması

'Medya Bölümü' forumunda Wish tarafından 20 Ara 2009 tarihinde açılan konu

 1. Şiir Yarışması 2010
  2010 Şiir Yarışmaları


  [​IMG]

  6. Avrupa Şiir Yarışması

  Platform Dergisi, gelenek haline getirdiği Avrupa Şiir Yarışmasının 6. sını Kadın Dergisi’nin de katkılarıyla bu senede organize ediyor.

  YARIŞMA ŞARTLARI:

  1-Yarışmaya isteyen herkes katılabilir. Ancak genç şair arkadaşların daha çok ilgi göstermelerini bekliyoruz.

  2-Bu yarışmaya Avrupa’da veya Türkiye dışında yaşayan şairler katılabilir. (Bu demek ki Türkiye’de ikamet eden şairlerin katılması mümkün değildir.)

  3-Yarışmaya gönderilen şiirler şairlerin kendilerine ait olmalıdır. Başkasının şiirini gönderen veya başkasının şiirinden intihal eden (aktaran) katılımcılar tespit edilirse yasal işlem yapılır.

  4-Şiirler daha önce hiç bir yerde yayınlanmamış, hiç bir yarışmaya katılmamış olmaları gerekir.

  5-Şiirlerde konu ve şekil serbesttir. Yani hece, serbest veya aruz olabilir. Ama şiirler belli bir seviyenin üzerinde olmaları gerekir.

  6-Şiirler mümkünse kısa olmalı. Eğer uzun iseler iki bilgisayar sayfasından daha uzun olmamalı.

  7-Şiirler bilgisayarda yazılmış olmalı. Mutlaka e-mail yoluyla bize ulaştırılmalı. Diskete/CD’ye alınmış şekilde ulaştırmak da mümkün. Posta ile gönderilmemesi tavsiye edilir

  8-Her şair yarışmaya en fazla üç şiiri ile katılabilir.

  9- Önceki yarışmamızdan üçüne katlan şairler 4. defa bu yarışmaya katılamazlar.

  10-Yarışmacılar, kısa biyografilerini, adreslerini, e-mail adreslerini bize mutlaka göndermeleri gerekir.

  Not: Yarışmaya gönderilen şiirlerin telif hakları yarışmacılara ait olmakla beraber, Platform bu şiirleri dergide, Internet ortamında yayınlama veya bir kitapta toplama hakkını saklı tutar.

  * Yarışmacılara başarılar diliyoruz.

  YARIŞMANIN BAŞLAMA TARİHİ: 1 Kasım 2009
  SON KATILIM TARİHİ: 31 Ocak 2010


  SONUÇLAR Platform ve Kadın Dergisi’nin Mart/Nisan sayısında ilan edilecek. İmkan olursa bir program organize edilecek ve derece alanlara bu programda ödülleri verilecek.

  ÖDÜLLER:
  Birinciye: 300 euroluk hediye
  İkinciye: 250 euroluk hediye
  Üçüncüye: 200 euroluk hediye

  5 mansiyona: 75 şer euroluk hediye.

  Şiirlerin gönderileceği adresler :
  Postbus 9510
  1006 GA Amsterdam
  e-mail : info@platformmedia.nl
  info@platformmedia.com
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Ara 2009
 2. Cevap: 2010 Şiir Yarışması

  Ödüllü Şiir Yarışması

  TÜRKİYE´nin, illerimiz ve ilçelerinin tanıtım turizm kültür sanat etkinliklerine canlılık kazandırmak ve Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar tarafından Giresun, Şebinkarahisar Köprübaşı’nda Proje çalışması olarak hazırlanan Türkiye Sevdası’na KAYNAK oluşturmak için ”ÖZELLİKLERİ ve GÜZELLİKLERİ ile İLİMİZ ve İLÇELERİ” Konulu ”13.Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması´´ düzenlendi.

  Avrasya Yayıncılar Birliği ile Şaheserler Üreten Sanatçılar İletişimciler Yapımcılar Araştırmacılar Derlemeciler Şüsiyad Topluluğu öncülüğünde; birçok vakıf, dernek, birlik, gönüllü kişi ve kuruluşun katkılarıyla TÜRKİYE genelinde geleneksel olarak tertiplenen ” 13. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması´´nın Konusu: ” ”ÖZELLİKLERİ ve GÜZELLİKLERİ ile İLİMİZ ve İLÇELERİ” olarak belirlendi.

  YARIŞMA ŞARTLARI: ŞÜSİYAD Başkanı Hikmet Okuyar adına tertiplenen yarışmaya katılmak isteyen AŞIK OZAN ve ŞAİRLER;

  1 – ADANA ve İlçeleri, 2 – ARTVİN ve İlçeleri, 3 – BURSA ve İlçeleri, 4 – ÇANKIRI ve İlçeleri, 5 – ÇORUM ve İlçeleri, 6 – EDİRNE ve İlçeleri, 7 – ELAZIĞ ve İlçeleri, 8 – ERZİNCAN ve İlçeleri, 9 – ESKİŞEHİR ve İlçeleri, 10 – GAZİANTEP ve İlçeleri, 11 – KOCAELİ ve İlçeleri, 12 – MANİSA ve İlçeleri, 13- MUĞLA ve İlçeleri, 14 – SİNOP ve İlçeleri ile 15 – SİVAS ve İlçeleri’nin ÖZELLİKLERİNİ GÜZELLİKLERİNİ aksettiren ŞİİRLERLE yarışmaya katılacaklardır.

  Yarışma sonunda ödüle değer eserlere 15 Türkiye Birincilik Ödülü ile sürpriz ödüller dağıtılacaktır.

  Yarışmaya katılan aşık ozan ve şairlerimiz şiirlerini, A – 4 çizgisiz kağıda bilgisayarla yazılmış imzalı ve CD´si ile birlikte kısa özgeçmiş, nüfus cüzdanı fotokopisi, bir fotoğraf açık adres ve telefon numarası yazılmış olarak ” 13. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması” Cumhuriyet Meydanı / ŞEBİNKARAHİSAR adresine kargo ya da aps ile gönderecektir.

  Yarışmacılar yarışmaya en çok 2 Adet şiir ile katılacaktır.

  Yarışmaya son katılım tarihi 21 MART 2010 olarak tespit edilmiştir.

  Yarışmaya gönderilen şiirler iade edilmeyecek, yayına uygun bulunanlar ve dereceye girenler hiçbir ücret istenmeden ve ödenmeden yayın hakkı sahibi Hikmet Okuyar tarafından Giresun, Şebinkarahisar, Köprübaşı’nda PROJE çalışması olarak hazırlanan Tanıtım Turizm Kültür Sanat Eseri TÜRKİYE SEVDASI `nın yeni basımında yayınlanacaktır.
  Yarışmacılar ya da konu ile ilgilenen aşık ozan ve şairler yarışma dışı olarak Giresun Güzellemesi, Şebinkarahisar Güzellemesi ya da doğup büyüdükkleri ilçeleriyle ilgili şiir gönderirlerse 7 Gün 7 Gece Şebinkale Şiir Şenlikleri kapsamında Şebinkarahisar Atatürk Evi ve Müzesi bahçesinde gerçekleştirilecek 14. Şebinkarahisar Bir Bahar Akşamı Şiir Dinletisi etkinliklerinde ŞİİR YORUMCUSU elemanlar tarafından yorumlanacaktır.

  Yarışmaya Katılanlara ve Türkiye Sevdası ile şiiri yayınlananlara (Kargo ücreti alıcıya ait olmak kaydıyla) birer adet TÜRKİYE SEVDASI armağan olarak gönderilecektir.

  ÖDÜLLER:
  BİRİNCİYE : Birincilik Belgesi, 1 Paket Şebincevizi, 1 Paket Şebincevizli Dut Pestili, 5 Adet TÜRKİYE SEVDASI İKİNCİYE : İkincilik Belgesi, 1 Paket Şebincevizli Dut Pestili, 1 Paket Sarıçiçek Balı, 1 Paket Çorum Leblebisi, 4 Adet TÜRKİYE SEVDASI, ÜÇÜNCÜYE : Üçüncülük Belgesi, 1 Paket Şebincevizli Fındık Helvası, 1 Kavanoz Dut Pekmezi, 20 Adet Giresun Simidi, 3 Adet TÜRKİYE SEVDASI.

  Dereceye giren 10 yarışmacıya da “Hikmet Okuyar Kültür Sanat Ödüllü” olarak ŞÜKRAN BELGESİ, Türkiye Sevdası ve yöresel ürünlerden oluşan muhtelif armağanlar verilecektir.

  ÖDÜL TÖRENİ :

  ” Özellikleri Güzellikleriyle İlimiz ve İlçeleri” konulu `13. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması´nın ÖDÜL TÖRENİ; 7 Gün 7 Gece Şebinkale Şiir Şenlikleri kapsamında 19 MAYIS 2010 Tarihinde ŞEBİNKARAHİSAR KALESİ KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ Alanı´nda yapılacaktır.

  TANITIM TOPLANTILARI:
  Yarrşmaya katılan, dereceye giren, TÜRKİYE SEVDASI isimli projeye katkıda bulunan aşıklarımız, şairlerimiz, bestekarlarımız, şiir yorumcularımız, fotoğraf sanatçılarımız, medya kuruluşlarımız, belediyelerimiz, vakıf ve derneklerimiz ile gönüllü kültür sanat elçilerimizin katkılarıyla şenliklerde, festivallerde, şiir toplantılarında ve imza günlerinde sanatseverlere duyurulacak; bu vesileyle de 19 MİLYON ŞİİRSEVEN sanatseverle iletişim sağlanacaktır.

  Haberleşme ve İrtibat Adresi : Hikmet OKUYAR Cumhuriyet Meydanı / ŞEBİNKARAHİSAR
  GSM: 0532 408 16 63

  E-posta: hikmetokuyar@hotmail.com / hikmetokuyar@gmail.com

  kaynak : kayipedebiyat
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Ara 2009
Yükleniyor...