2011 Altın Fiyatları Ne Olacak

'Güncel Bilgiler' forumunda Wish tarafından 11 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. 2011 Altın Fiyatları Ne Olur
  2011 de Altın Kaç Lira Olacak
  2011 de Yatırım Neye Yapılmalı

  [​IMG]

  ABD Merkez Bankası FEDin ekonomide iyileşmenin başladığını ancak faizlerin uzun süre düşük kalacağını açıklaması global piyasalarda olumlu algılandı.

  Avrupadaki sorunlar bir kenara itildi, açıklanan bilançoların desteğinde endeksler tepki alımlarıyla yükseldi. Ancak doların değer kazanmasına rağmen altına yöneliş artıyor. Bu tablo insanların kendilerini güvenli limanda görmek istediğini anlatıyor. Yunanistan için 120 milyar Euroya kadar destek görüşmelerinin sürdüğü haberleri geliyor. Ama ortada elle tutulur bir gelişme yok. ABnin parasal işlerden sorumlu üyesi Olli Rehn, Yunanistana ABnin açacağı kredilerde mali sıkıştırma şartlarının olacağını, anlaşmanın yakın zamanda imzalanacağını, Yunanistanın gelecek yıllarda on milyarlarca euroya ihtiyaç duyacağını söyledi.. Yunanistan borçlarını ödeyemez hale gelirse, tahvillerini elinde tutan bankalar büyük zararlara uğrayacak. Bu gelişme domino etkisiyle Portekiz, İspanya, İtalya ve İrlandaya yayılacak. Yunanistan Euro bölgesinden çıkarılarak, büyük bir devalüasyon, (yani para değerini düşürmesi) gerekiyor. Yılın ikinci yarısı çok zorlu geçeceğe benziyor.
  Euro bölgesinin bölünme tehlikesinin artması, yatırımcıları paniğe sevk etti. Lehman Brothersın iflasından bu yana görülmemiş düzeyde Euro satışı yapıyorlar. Emeklilik fonları ve bankalar nisan ayında, 2008in ikinci yarısından bu yana en hızlı biçimde Eurolarını ellerinden çıkarıyor. Euro satış opsiyonları, alım opsiyonlarına (taahhütlerine) rekor fark atmış durumda. Euronun 2011 yılında dolar karşısında 1.10 sent düzeyine ineceği yorumları yapılmaya başladı. Şu anda UBS ve Avrupa Merkez Bankasının desteği olmazsa, Euronun 1.20 sente döneceği belirtiliyor. Ünlü yatırım bankası Morgan Stanley tarafından yapılan hesaplamaya göre, merkez bankaları 2009un son çeyreğinde döviz rezervlerindeki Euro payını yüzde 27.6ya çektiler. Euro ilk oluşturulduğunda bu rakam yüzde 17ydi. Evet Euronun geleceği karanlık. İMKBde yükseliş hareketi var, ancak talep yeterli değil.

  Bütün dikkatler bugün ABDde saat 15.30da açıklanacak olan yılın birinci çeyreğine ait büyüme verisinde. %3.5luk artışın üzerinde bir rakam ortaya çıkarsa, dolar değer kazanacak, hisseler prim yapacak. Altın 1200 dolar zirvesine doğru emin adımlarla yürüyor. Sağlam yatırım isteyen altın alsın..
   
Yükleniyor...