2011 Cannes Film Festivali Ödülleri,11- 22 Mayıs

'Haberler' forumunda Ezlem tarafından 10 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. Cannes Film Festivali 2011,2011 Cannes Film Festivali ne zaman
  [​IMG]
  2011 Cannes Film Festivaline katılan türk filmleri,2011 Cannes Film Festivali aday filmleri,Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülü,2011 Cannes Film Festivali tarihi,2011 Cannes Film Festivali filmleri

  64. Cannes Film Festivali, ünlü Amerikalı yönetmen Woody Allen'ın, "Midnight in Paris" isimli filminin yarışma dışı gösterimiyle 11 Mayıs'ta açılıyor. 22 Mayıs'ta sona erecek festival dolayısıyla, dünya sinemasının kalbi Cannes'da atacak.
  Festival sırasında, 20'si büyük ödül Altın Palmiye için olmak üzere 86 uzun metrajlı film gösterilecek.
  Festivalin, “Quinzaine des realisateurs” bölümünde 25, “La Semaine de la Critique” bölümündü 7 film yarışırken, yine 34 filim yarışma dışı gösterilecek.

  Festival, Woody Allen'in yönettiği, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin eşi Carla Bruni'nin de oynadığı "Midnight in Paris" adlı filmin, yarışma dışı gösterimiyle açılacak. Filmin galasına, Sarkozy çiftinin gelip gelmeyeceği merakla bekleniyor. Festival komitesine bu konuda henüz bir bildirim yapılmazken, son anda bir sürprizin de gerçekleşmesi ihtimalinin olabileceği belirtiliyor.

  2011 Cannes Film Festivaline Katılan Türk Filmleri
  Festival kapsamında Nuri Bilge Ceylan'ın 'Bir Zamanlar Anadolu' filmi Altın Palmiye için yarışacak. Ayrıca Türk sinemasının ilk yönetmenlerinden Lütfi Akad'ın “Hudutların Kanunu” filmi festivalin klasikler bölümünde gösterilecek. Ayrıca Burak Arliel'in belgesel film “Türk Pasaportu”nun galası ve Kerem Soyyılmaz’ın 'Harika Bir Gün' adlı kısa filmi izleyicilerle buluşacak
   
  Son düzenleme: 10 May 2011