2011 dünya basketbol şampiyonası

'Spor Gündemi' forumunda Wish tarafından 21 Kas 2010 tarihinde açılan konu

 1. 2014 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası


  FIBA ve İspanya Milli Turizm Bakanlığı yaptığı açıklamayla 2014 FIBA Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak İber yarımadasını dünyanın odağı haline getirmeyi hedefleyen yeni bir sponsorluk anlaşmasını duyurdu.

  FIBA’nın 2010 yılındaki en büyük etkinliği olan ve Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı Dünya Şampiyonası çok başarılı bir sona doğru yaklaşırken, tüm dünyadan birçok basketbolseverin de ilgisini çekiyor. Şampiyona boyunca satılan biletlerin yaklaşık %30′unu diğer ülkelerden gelen izleyicilerin aldığı tahmin ediliyor.

  FIBA, 2014 yılında düzenlenecek bir sonraki Dünya Şampiyonası’nda bu çıtayı daha da yükseltmek için hazırlıklara başladı. Barcelona, Bilbao, Granada, Gran Canaria, Madrid ve Sevilla olmak üzere altı şehirde oynanacak maçlara 300 binden fazla izleyicinin katılması beklenirken internet sitesini 30 milyon kişinin ziyaret edeceği düşünülüyor. Yaklaşık 1 milyar basketbolsever de bu heyecanı televizyonlardan takip edecek.

  FIBA Genel Sekreteri ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Üyesi Patrick Baumann, İspanya Turizm Bakanlığı Genel Sekreteri Joan Mesquida’nın İstanbul Anadolu Yakası’ndaki A’jia Hotel’de yaptığı açıklamaya, “Burada bulunmak benim için büyük onur ve İspanya Turizm Bakanlığı ile yapılan bu anlaşmadan mutluluk duyuyorum. Bu anlaşma, 2014 FIBA Dünya Şampiyonası’yla ilgili olarak yalnızca İspanya’yı değil aynı zamanda bizi de teşvik edecektir” sözleriyle katıldı.

  “Türkiye’de düzenlenen Dünya Şampiyonası hem saha içinde hem saha dışında çok güzel devam ediyor. Türk arkadaşlarımız muhteşem bir iş çıkardılar” diyen Baumann konuşmasına, “İspanya Basketbol Federasyonu Başkanı José Luis Saez’e hafızalarda yer edecek bu Dünya Şampiyonası anlaşmasından ötürü teşekkür etmek istiyorum. İspanya Turizm Bakanlığı’nın yardımıyla Dünya Şampiyonası’nın daha iyi şekilde düzenlenecek olması bizi mutlu ediyor” şeklinde devam etti.

  2014 FIBA Dünya Şampiyonası sayesinde İspanya’nın dünya turizmindeki yerini sağlamlaştırmayı hedeflediğinin altını çizen Joan Mesquida, “İspanya dünyanın en çok turist ağırlayan ülkelerinden biri ve misefirperverliğimizi en iyi şekilde göstereceğiz. Geçen yıl 52 milyon turist ağırladık ve bu turistlerin %85′i ülkeyi tekrar ziyaret ediyor ifadelerini kullandı.

  Dünyanın uluslar arası en büyük basketbol organizasyonu cümlesini doğrultusunda Mesquida, İspanya’nın en büyük spor yıldızlarını bir araya getirmek için çalışacaklarını açıkladı.

  Mesquida, Yeni ve yaratıcı bir pazarlama stratejisi belirledik. Bu doğrultunda futbol, basketbol ve MotoGP’de İspanya’nın sembol olmuş isimlerini davet edeceğiz. 2014 FIBA Dünya Şampiyonası’nın dünya çapındaki sponsoru olarak şampiyonayı tanıtmak için boş gördüğümüz her yerde reklamlarımızı kullanacağız” diye konuştu.

  FIBA eski başkanı Bob Elphinston ise İspanya’yı şimdiye kadar göstermiş olduğu çalışmalar için tebrik ederken, İspanya’nın 2014 FIBA Dünya Şampiyonası’nı organize etmek için sunduğu teklif kaliteli ve en iyi teklifti.

  FIBA ve İspanya Turizm Bakanlığı arasındaki anlaşmanın bir parçası olan, ‘İspanya’ya İhtiyacım Var’ isimli ve İspanya’nın yaşam tarzını anlatan reklam kampanyası 40 ülkede 400 milyon insana ulaşmayı hedefliyor.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Nis 2013
Yükleniyor...