2011 Ek Ders Ücreti Ne Kadar

'Etüt Merkezi' forumunda anniccha tarafından 25 Kas 2010 tarihinde açılan konu

 1. Ek Ders Ücreti Ne Kadar 2011
  2011 Ek Ders Ücreti
  2011 Ek Ders Saatleri Ücretleri

  Milli Eğitim Bakanlığı, sendikanın, öğretmen maaşlarına 100 lira ek zam sağlayacak ek ders ücretlerinin vergiden muaf tutulması önerisini değerlendirmeye aldı

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmen maaşlarına fazladan 100 TL zam sağlayacak formülü gündemine aldı. MEB Kurum İdare Kurulu toplantısında öğretmenlerin aylık gelirlerine ekstra artış getirecek önemli bir öneri gündeme getirildi.

  Yetkili sendika Eğitim-Bir-Senin MEB Müsteşar Yardımcısı Salih Çelike sunduğu öneriyle, öğretmenlere ödenen ek ders ücretlerinin vergiden muaf tutularak, vergi matrahına dahil edilmemesi isteniyor. Bakanlığın değerlendirmeye aldığı öneri uygun görülür ve ek ders vergiden muaf tutulursa, öğretmen maaşına yaklaşık 100 TL zam gelmesi söz konusu olacak.

  DİĞER BAKANLIKLAR ÖRNEK

  Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Halil Etyemez sundukları öneriyi şöyle anlattı: “Milli Eğitim Bakanlığına getirdiğimiz öneriyi daha önce Maliye Bakanı Mehmet Şimşeke de ilettik. İlk kez böyle bir öneri geldiği için incelemeye alındı.

  Diğer bakanlıklardaki ek tazminatlarda vergi muafiyeti var. Örneğin bir Maliye Bakanlığı çalışanına, SGK çalışanına ödenen Maliye tazminatı gelir vergisinden muaf tutuluyor.

  Öğretmenlere, şeflere, okul müdürlerine, müdür yardımcılarına ödenen ek ders ücretleri ise bu vergiye tabi tutuluyor. Biz bu verginin kesilmeyip, öğretmene ödenmesini istedik.

  Burada dengesizlik ve mağduriyetin giderilmesi yoluyla eğitim çalışanlarının maaşları ortalama 100 TL artabilir.

  star
   
Yükleniyor...