2011 Sözleşmeli Subay Alımı

'Eğitim Merkezi' forumunda Wish tarafından 10 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. Sözleşmeli Subay Alımı 2011
  2011 Sözleşmeli Subay Alımı Başvuru Tarihleri,Başvuru Koşulları


  Kara Kuvvetleri Komutanlığının, muvazzaf/sözleşmeli subay ihtiyacını karşılamak amacıyla en az dört yıllık örgün öğrenim yapan fakülte ve yüksekokul mezunları arasından sınavla muvazzaf/sözleşmeli subay statüsünde personel alınacaktır.

  başvurular 21 Haziran 2010 tarihinden, 10 Ağustos 2010 saat 17.00a kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığı Ana Sayfa internet adresinden online başvuru formu doldurularak yapılacaktır.

  Yazılı sınav; 22 Ağustos 2010 saat 10.00da Adana, Ankara, Balıkesir, Bolu, Çorlu, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Manisa, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (Girne)nde yapılacaktır. Sınav merkezlerinin kapasitesine göre adaylar idare tarafından belirlenecek farklı sınav merkezine planlanabilecektir. Fakülte Yüksekokul mezunu adaylar, Ankarada sınava gireceklerdir.

  Yazılı sınavda başarılı olan adayların ön sağlık kontrolleri ile fiziki kabiliyet ve yeterlilik testleri (FKYT) 06-29 Eylül 2010 tarihleri arasında Zh.Brl.Okl. ve Eğt.Tüm.K.lığı (Etimesgut-ANKARA)nda; mülakatları ise 07-30 Eylül 2010 tarihleri arasında Kara Kuvvetleri Personel Temin Merkezi K.lığı (Cebeci-ANKARA)nda icra edilecektir.

  Yapılacak seçmeler sonucunda sözleşmeli subay adaylarından asil olarak tespit edilenler Şubat 2011de başlayacak olan Subay Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırma (SUTASAK) Eğitimini tamamlamalarını müteakip 30 Ağustos 2011de teğmen rütbesiyle sınıf okullarına gönderileceklerdir. Muvazzaf subaylar ise işlemlerinin tamamlanmasını müteakip, önce teğmen nasbedilecek, bilahare kursa gönderileceklerdir.

  Hukuk Fakültesi mezunu olarak alınan muvazzaf subaylar; "Askerî Hâkimler Kanunu" ile Askerî Hâkim Adaylarının Seçimi ve Yerleştirilmesi Hakkında Yönetmelik" te belirtilen şart ve esaslar dâhilinde yapılacak sınavlarda başarılı olmaları halinde Askerî Hâkim sınıfına geçebilmektedirler.

  Daha geniş bilgi için Tıklayınız
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Nis 2012
Yükleniyor...