2011 Tarım Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Kılavuzu

'Haberler' forumunda YAREN tarafından 29 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Tarım Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Kılavuzu
  [​IMG]
  Kamu Personel Seçme Sınavı 2011 KPSS/7 Tarım Bakanlığı sözleşmeli pozisyonlar için tercih işlemleri 9 - 17 Mayıs 2011 tarihleri arasında başlıyor.ÖSYM'nin sitesinde konuyla ilgili yer alan duyuru şöyle;

  Tarım ve Köyişleri Bakanlığının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

  Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2011/7 Tercih Kılavuzunda lisans düzeyinde tercih yapılabilecek sözleşmeli pozisyonlar yer almaktadır.

  Kılavuz, 9 Mayıs 2011 tarihinden itibaren ÖSYM’nin osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

  Adayların, Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapabilmeleri için, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılmış olan 2010-KPSS Lisans’a girmiş ve KPSSP3 puanının hesaplanmış olması gerekmektedir. Bu puan türünden en az 50 puan almış olanlar tercih yapabileceklerdir. (Bazı kadroları tercih edebilmek için en az 60, bazı kadroları tercih edebilmek için de en az 70 puan alınmış olunması gerekmektedir. Bu kadrolar Kılavuzda ayrıntılı olarak belirtilecektir.)

  Adaylar tercihlerini, 9-17 Mayıs 2011 tarihleri arasında kılavuzda yer alan kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

  KPSS-2011/7 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

  Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ilediğer kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli personel olarak çalışanlardan bu yerleştirmede tercih yapamayacak olanlarla ilgili bir duyuru bulunmaktadır. Duyuruya aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

  Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

  ÖSYM BAŞKANLIĞI

  2011 KPSS-7 Kılavuzu
   
Yükleniyor...