2011 YGS Başvuru Şartları

'Eğitim Merkezi' forumunda YAREN tarafından 3 Oca 2011 tarihinde açılan konu

 1. 2011 YGS Başvuru Koşulları,2011 YGS Başvuru işlemleri,YGS Başvuru şartları 2011,2011 YGS Başvuru Klavuzu

  2011 yılı YGS Başvuru işlemleri 3 - 19 ocak 2011 tarihleri arasında yapılacaktır. YGS başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurabilirler..

  2011 YGS Başvuru Koşulları

  Öğrenim durumları aşağıdakilerden birine uyanlar 2011-ÖSYS'ye (Sınavsız Geçiş dahil) başvurabilirler

  * 2010-2011 öğretim yılında ortaöğretim kurumlarının (lise veya dengi okullar, açık öğretim lisesi) son sınıfında okumakta olan öğrenciler,

  * Ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında beklemeli durumda bulunanlar,

  * Ortaöğretim kurumlarının dışarıdan bitirme sınavlarına girenler,

  * Ortaöğretim kurumlarını bitirmiş olanlar,

  * Ortaöğrenimlerini yabancı ülkelerde yapanlardan durumları yukarıdakilerden birine uyanlar.

  Ayrıca durumları yukarıdakilerden birine uyan yabancı uyruklu veya hiçbir devletin uyruğunda olmayan adaylar ile T.C. yükseköğretim kurumlarından disiplin suçu nedeniyle kaydı silinenler de 2011-ÖSYS’ye başvurabilirler ancak bu adaylar, 2011-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alacak yükseköğretim programları kontenjanlarına yerleştirilmezler. Ancak doğumla Türk vatandaşı olup da çıkma izni almak suretiyle Türk vatandaşlığını kaybedenlerin 5901 Sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu ile Saklı Tutulan Hakların Kullanılmasına Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alacak yükseköğretim programlarına yerleşme hakkı kazanmaları durumunda söz konusu kontenjanlara yerleştirilirler.
   
Yükleniyor...