2012 2011 Gelin Saçı ve Modelleri , Gelin Başı,

'Kadınca' forumunda EyLüL tarafından 7 Eyl 2011 tarihinde açılan konu

 1. Gelin Saçı Modelleri
  Gelin Saçı Gelin Başı Modelleri
  2012 Gelin Saçı Modelleri

  Gelin saçı yapılırken öncelikli olarak saç üzerinde kullanılacak olan aksesuarlar çok önemlidir. Tercih edilen gelinliğe uygun olarak önceden seçilmiş aksesuar ve duvak, saç yapımında yönlendirici etkiye sahiptir.


  [​IMG]


  Duvağın şekli çok önemlidir. Örneğin, rahibe duvak diye adlandırılan duvak seçilirse, saç tamamen arka plana atılmış olur. Çok güzel bir topuz yapılsa da duvağın altında kalacağından gözükmez.


  [​IMG]


  Saçı ön plana çıkarmak istiyorsak; duvak, kesinlikle ensede ya da biraz yukarıda olmalıdır. En fazla tepede kullanılabilir.

  [​IMG]
  Duvak şekline karar verdikten sonra gelinliğin modeli ve dekoltesi, saçı şekillendirmede bizlere yardımcı olur.

  [​IMG]

  Eğer gelinlik sade ise düz hatlı, derli toplu ve tepede olan topuzlar tercih edilmelidir.

  [​IMG]

  Gelinlik hareketli ve şatafatlı ise, son zamanlarda rağbet gören yarı dağınık, her an bozulacak gibi duran romantik topuzlar tercih edilmelidir.

  [​IMG]

  Kısa saça sahip olan gelinlerde yapılacak olan en doğru tercih dağınık topuzdur.

  [​IMG]

  Duvak ve saçın şekli ortaya çıktıktan sonra sıra geldi aksesuar seçimine. Saça konulacak taç ya da çiçek fazla büyük olmamalı, zarif bir şey tercih edilmelidir. Yüz şekli de düşünülerek, seçilmiş olan aksesuar topuza uygun bir şekilde yerleştirilmelidir.

  [​IMG]

  İnce ve uzun bir yüze sahip olan gelinin saçını tepede toplamak yanlış olur. Bu noktada taç yerine kesinlikle kulak üstü çiçek tercih edilmelidir.

  [​IMG]

  Sivri ya da üçgen bir yüze sahipseniz, çene aşağısından veya kulağın arkasından sarkan tutamlar saç yapımında bize yardımcı olur. Bu stil ince boyunlarda da tercih edilebilir.

  [​IMG]

  Yuvarlak veya geniş yüze sahip olanların saçı fazla dağınık olmamalıdır. Daha düz hatlı veya başın tepe noktasında toplanılan saçlar geline ayrı bir zarafet katar.

  [​IMG]

  Kır düğünü için maşayla şekillendirilmiş, dalgalı ya da açık bırakılan saçlar tercih edilmelidir.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...