2012 Facebook Arkadaş Önerme Nasıl Yapılır

'Sosyal Medya' forumunda Aysell tarafından 3 Ara 2011 tarihinde açılan konu


 1. Facebookta arkadaş önerme nasıl yapılır


  Facebookta daha önceden arkadaş önerebiliyordunuz. Ancak artık bu kaldırıldı.

  Ama Facebook hesabınıza girdiğiniz zaman sizin için Önerilen insanları ya da Sayfaları görebilirsiniz. Öneriler ana sayfada, yeni kullanıcı tanıtım turunda, Arkadaşlar sayfasında ve sitenin çevresindeki reklam alanında gösterilebilir. Daha fazla Öneri görmek için, “Tümünü Gör bağlantısına tıklamanız gerekir.

  Öneriler, hem Facebooktaki onaylı arkadaşlarınızla tekrar iletişime geçmeniz, hem de tanıyor olabileceğiniz kişileri ve Facebook Sayfalarını size göstermek için önerilerde bulunur.

  Facebook, parçası olduğunuz ağlar, ortak arkadaşlarınız, iş ve eğitim bilgileriniz, Arkadaş Bulucuyu kullanarak aktardığınız arkadaşlarınız ve diğer birçok faktörü göz önünde bulundurarak sizin için Öneriler sunar.

  Bu otomatik bir özellik olduğundan, zaman zaman tanımadığınız veya arkadaş olmak istemediğiniz kişileri de göstermektedir. Ancak burada bilmeniz gereken en önemli nokta, Facebookun bu sayfada gösterilen kullanıcılara asla sizin adınıza arkadaşlık isteği göndermeyeceğidir. Yani endişeye gerek yok ;) Ancak arkadaş olmak istemediğiniz bir kişinin size sıkça önerilmesi sizi rahatsız edebilir. İstemediğiniz kişilerin Önerilerde görünmemesi için adlarının yanındaki “X işaretine tıklamanız gerekir. Böylecebu kişi Önerilerden kaldırır ve bir daha bu kısımda belirmesini önler.

  Eğer Facebookun önerdiği tüm kişileri engellerseniz, Öneriler kısmı da gözükmez. Bu durumda Önerilere Arkadaşlar açılır menüsünden “Arkadaşlarını Bulu seçerek erişmeniz gerekir. Daha fazla eşleşmeniz olduğunda, bu kısım ana sayfanızda yeniden belirecektir.

  Facebooktaki herkesin sizi bu kutuda görmesini istemiyor olabilirsiniz. Bunu engellemek için Gizlilik Ayarları sayfasından gizlilik ayarlarınızı kısıtlayabilirsiniz. İletişim Bilgileri kısmı altından, “Beni arkadaş olarak ekleme ayarını “Arkadaşlarımın Arkadaşları olarak değiştirebilirsiniz. Böylece herkes değil, sadece arkadaşlarınızın arkadaşları Öneriler kısmında sizi görebilecektir.

  Alıntı
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Oca 2013
Yükleniyor...