2012 Hyundai Era

'Resimli Konular' forumunda EyLüL tarafından 3 Ağu 2011 tarihinde açılan konu


 1. 2012 Hyundai Era
  2012 Model Hyundai Accent Era özellikleri
  Yeni Kasa Hyundai Accent Era 2012
  2012 Hyundai Accent Era resimleri

  [​IMG]
  2012 Hyundai Verna yada Elentra yada Accent yada Era. Yabancı basında her ismi neredeyse kullanılmış. Artık hangisi derseniz deyin. Yüksek oranda Elentra modeli olacaktır. Accent modeli yerine Era aldı. Elentra ise C ile D arasında yıllar önce kaybolup gitmişti. Bence Hyundai için bu boşluğu dolduracak bir araç. Hyundai’nin yeni tasarım felsefesinin ürünü diyorlar ama bana göre pek iyi gittiklerini söyleyemem. Hyundai’nin tasarımları iyileşmesi gerekirken Kia daha göze batan araçlar üretmekte. Bunun sonucunda, Porsche gibi VW’i, Kia’da büyük balığı Hyundai’yi satın almaya kalkmasın.
  Türkiye’de bu aracı görebilir miyiz diye sorabilirsiniz. Muhtemelen hayır diyeceğim. Araç Çin, Hindistan ve Amerika pazarında kendine yer bulabilir. Araçta Hyundai’den bildiğimiz 1.4lt ve 1.6lt benzinli motorlar yer alıyor. 4 ileri otomatik ve 5 ile manuel seçenekli vites kutularıda gücü aktarmada yardımcı olmaktalar.
  [​IMG]

  2012 Hyundai Accent 16 litre 138hp 166nm tork üreten GDI motorla birlikte geliyor Motorun en önemli özelliği (D-CVVT) hem emme hem eksoz egsantrik milleri arasındaki dual değişken subap zamanlaması ile güç ve yakıt ekonomisi artarken emisyon azalıyor olması Bununla birlikte tüm devirlerde optimize hava emişi için VIS adı verilen değişken indüksiyon sistemi konumlandırılmıştır Düşük yakıt tüketimi sağlayan diğer bir unsur ise alternatör yönetim sistemi ile yeni tasarım krank mili ve elektronik gaz kontrol sistemidir Ayrıca motorda bakım gerektirmeyen triger zinciri bulunuyor...
  [​IMG]
  [​IMG]