2012 Londra Olimpiyatları Açılış Töreni

'Spor Gündemi' forumunda Elfida tarafından 26 Tem 2012 tarihinde açılan konu

 1. 2012 Londra Olimpiyatları Açılışı  Londra Olimpiyatları 27 Temmuz-12 Ağustos 2012 tarihleri arasında İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenecektir. 27 Temmuz'da büyük bir açılışla başlayacak olan olimpiyatlara İngiltere 3. kez evsahipliği yapacak. Dünyanın gözü 2012 Olimpiyat Oyunları Açılış Töreni için Londra’da olacak.

  27 Temmuz’da Olimpiyat Stadı’nda yapılacak olan töreninin ‘‘Harikalar Adası’‘ temasıyla düzenleneceği açıklandı. Töreninin sanat direktörlüğünü 8 dalda Oscar kazanan ‘‘Slumdog Milyoner’‘ filminin yönetmeni Danny Boyle yapıyor. Açılış töreninde Olimpiyat Stadı’nın bir köşesine Avrupa’nın en büyük çanının koyulacağı ve açılışta çalınacağı belirtildi.

  Birçok sürprizin gerçekleşeceği açılış töreni için Olimpiyat Stadı'na örnek bir İngiliz köyü kurulacak. Açılış töreninde son James Bond Daniel Craig'in rol aldığı kısa bir film gösterilecek. Efsanevi müzik grubu Beatles'in üyesi Paul McCartney ise vereceği konserle hayranlarıyla buluşacak. Dünya genelinde yaklaşık 1 milyar kişinin izlemesi beklenen açılış töreni, Türkiye'de Tivibu platformunda TRT Spor'un katkılarıyla yayınlanacak.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 12 May 2013