2012 Marduk Gezegeni

'Güncel Bilgiler' forumunda Ezlem tarafından 27 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. Marduk Gezegeni 2012
  2012 Marduk Gezegeni

  21 Aralık 2012'de tam 3600 yıl aradan sonra dünyaya yaklaşacak olan, eski uygarlıkların "Tanrıların Gezegeni" dediği Marduk dünyanın kimyasını değiştirecek. Dünyanın ekseninin değişmesiyle iklim felaketlerinin yaşanacağı iddia edilirken milyarlarca insanın bu felaketten dolayı yaşamını kaybedeceği belirtiliyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de olası tehlikeye karşı örgütlenen insanlar
  Kapadokya, Edremit gibi merkezlerde kendilerine geleceğin yaşam alanlarını yaratmaya çalışan Mardukçular beklentinin bir kehanet olmadığını, bilimsel verilere dayandığını iddia ediyor.

  Bu konu bir çok tartışma programlarında tartışıldı ve hala tam bır sonuc alınmıs degıldır.Bir başka kaynaktan alınan bilgiye gore ise

  KBUS HORTLADI
  Marduk teorisi, Burak Eldem isimli eski çağ tarihi meraklısı bir bağımsız araştırmacının yazdığı '2012: Marduk'la Randevu' kitabıyla tekrar hortladı. Marduktan kaçış planı yapan, 700 civarında kişi Marduk cemaati denilebilecek bir grup oluşturdu.

  HEPSİ İYİ EĞİTİMLİ
  İyi eğitimli kişilerden oluşan grup, sığınakların nereye yapılacağı, erzakların nasıl saklanacağı gibi konuları belirliyor. Grubun Türkiye ayağı ise, Konya, Nevşehir, Kırşehir, Antalya gibi yerlerde sığınak yapmaya başlamış bile.

  Marduk nedir?
  2012'de Dünya'ya yaklaşacağı iddia edilen Marduk gezegeni felaketi, aslında otoritelerce kesinleşmiş bir bilgi değil. Ancak 1984'te, 'kütlesi Dünya'dan çok daha büyük ve koyu kırmızı renk veren bir gökcisminin Pluton'un yörüngesi dolaylarından sisteme girmekte ve hızla yaklaşmakta olduğu NASA tarafından tespit edilmiş.

  3661 YILDA BİR
  Teorilere göre, M.Ö. 3100 yılı civarında yaşayan Maya, Mısır, Sümer Harappa ve Minos gibi eski dünyanın uygarlıklarına ait kayıtlarda ortaya çıkan Marduk, 3661 yılda bir dünyaya yaklaşıyor. Ve her yaklaştığı dönemde doğal felaketleri beraberinde getiriyor.
  NUH TUFANI GİBİ Mİ OLUCAK?

  Marduk, 3 bin 600 yılda bir Dünyaya teğet geçer. Maya takvimine göre yeni ziyaret 2012′de.
  Gezegenin neden olduğu en büyük felaket 13 bin yıl önceki Nuh Tufanıydı. Benzeri olabilir.
  Hititler ve Asurlar Marduku kil tabletlere resmetti. O tabletler İstanbuldaki müzelerde.

  Marduk, ikinci Nuh Tufanını yaşatacak

  12. Gezegen Marduk kitabıyla tanınan Zecharia Sitchin, Mardukun 2010′lu yıllarda dünyanın yakınından geçeceğini ve bu esnada yeni bir Nuh Tufanının daha yaşanacağını iddia ediyor.

  Marduk gezegeninin yörüngesinin uzunluğu nedeniyle ancak 3 bin 600 yılda bir dünyayı ziyaret edebildiğine inanılıyor.

  Sümerler tarafından Nibiru olarak adlandırılan gezegenin, bugüne kadar sadece 1983 yılında IRAS kızılötesi teleskopu sayesinde görülebildiği iddia ediliyor.

  Maya takvimine göre, 2012 yılında dünyaya yakınlaşacak olan Mardukun, tıpkı 13 bin yıl önce olduğu gibi dünyaya felaket getireceği öne sürülüyor.

  Dünyada Nuh Tufanı benzeri yeni bir felakete yol açacağını öne sürdüğü, 12. Gezegen Marduku meşhur eden ünlü Rus araştırmacı-yazar Zecharia Sitchin, SABAHa konuştu. Gezegenin 2010′lu yıllarda dünyaya yaklaştığında büyük bir felaket yaşanacağını söyleyen Sitchin, “Balık burcu çağı bittiğinde, Marduk kapımıza dayanmış olacak. Daha önce geldiğinde Nuh Tufanı yaşanmıştı diye konuştu. Zecharia Sitchin sorularımıza çarpıcı yanıtlar verdi.

  * Kitaplarınıza da konu ettiğiniz, bilinmeyen bir gezegenin 2012 yılında dünyamıza çarpacağı yönündeki tartışmalar hakkında ne söyleyebilirsiniz? X gezegeni adını da verebileceğimiz bu gezegenin uzun ekliptik yörüngesi her 3 bin 600 yılda onu dünyamıza yakınlaştırıyor ve dünya üzerinde felaket etkisi yaratıyor. Gezegenin en büyük felaketi ise 13 bin yıl önce gerçekleşen büyük tufandır. Buna “Nuh Tufanı denmesinin nedeni de İncilde ve Sümeryazıtlarında bahsinin geçmesi. İnsanoğlu kurtuldu çünkü tufanın kahramanı bir gemi inşa etti ve Ağrı Dağının zirvesine erişti. Bu bağlamda Mardukun neden olduğu felaketin, Türkiye ile bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz.

  1983′TE TELESKOPLA GÖRÜLDÜ

  * Hangi uygarlıklar bu gezegenden haberdardı? Bu konu hakkında ilk bilgi sahibi olan Sümerlerdi. Ayrıca Babiller, Hititler ve Asurlular gezegenden haberdarlardı. Sümerler gezegeni Nibiru Babiller ise tanrıların ismi olan Marduk olarak adlandırdılar. Mısır ve Filistinde gezegen kanatlı yuvarlak olarak tarif ediliyor. İstanbul ve Ankaradaki arkeoloji müzelerini gezenler, yüzlerce yıllık birçok yapıt üzerinde bu sembolü görebilirler.

  * O zaman neden kitabınızda bu gezegen 12. gezegen diye yer alıyor ve neden bilinmeyen olarak nitelendiriyorsunuz? Sümerler bu gezegeni, güneş sistemimizde güneş, ay ve bilinen 9 gezegene ek olarak algıladılar ve güneş sisteminin 12. üyesi olarak kabul ettiler. Bununla beraber Akatlar şimdi Berlin müzesinde yer alan silindir bir mühür üzerinde güneşin merkezde olduğu ve bütün gezegenlerin gösterildiği bir güneş sistemi resmetti. Bu gezegen uzun ekliptik yörüngesi yüzünden teleskoplarla görülmüyor. Fakat 1983 yılında IRAS kızılötesi teleskopu onu görmeyi başardı.  alıntı netten
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Ara 2012
Yükleniyor...