2012 regaip kandili

'Sorularla İslamiyet' forumunda YAREN tarafından 7 Eyl 2010 tarihinde açılan konu

 1. 2011 regaip kandili ne zaman,
  regaip kandili 2011,
  2011 Regaip kandili tarihi

  02 -03 Haziran 2011 Perşembeyi Cumaya Bağlayan Gece Regaib Kandili

  [​IMG]

  2011 Regaip Kandili Hakkında..

  Regaib Kandilinde biz Müslümanlar ne yapmalıyız?
  Bu geceyi ibadetle ihya etmenin sevabı pek çoktur.

  Andolsun size kendinizden öyle bir Peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona çok ağır gelir. O, size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatlidir, merhametlidir. (Tevbe Suresi, 128)

  Allah (c.c) katında zamanların değerleri birbirine eşittir. Ancak öyle zamanlar vardır ki o zamanlarda öyle hadiseler olur ki, o vakte diğer zaman dilimlerinden daha üstün bir değer kazandırır.eceb-i şerîfin ilk Cuma gecesine isabet eden Regâib Geceside bu müstesna zamanlardan biridir. Cuma geceleri böyle kıymetli vakitlerden biridir.

  Regaib Gecesi gibi iki kıymetli gecede biraraya gelince, bu gece dahada bir kıymetli oluyor. Bu gece, yalvarış ve yakarışların Yüce Mevlaya sunulduğu ve Onun rahmetinden af istenildiği umut, huzur ve müjde gecesidir.

  Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) Regaib gecesinin içinde bulunduğu Recep ayında çok dua eder, namaz kılar, oruç tutar, iyiliklerin her çeşidini yapar, sadaka vermeye özen gösterirdi.

  İdrak ettiğimiz mübarek Regaib Kandili vesilesi ile ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım. İbadetin zevkinden bizi mahrum eden nefsin kötü arzularını frenleyelim. Gönül dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizleyelim.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 25 May 2011
Yükleniyor...