2012 YGS Başvuru Merkezleri

'Eğitim Merkezi' forumunda eftelya tarafından 2 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. 2012 YGS Yükseköğretime Geçiş Sınavı Başvuru Merkezleri


  2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuru işlemleri yarından başlamak üzere 3-13 Ocak 2012 tarihleri arasında yapılacaktır.

  Adaylar, 2012-ÖSYS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna ÖSYM'nin ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi İnternet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Adaylar isterlerse başvuru merkezlerine gönderilen örnek kılavuzları da, başvuru süresi içinde başvuru merkezlerinde inceleyebileceklerdir.

  Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ÖSYSde başvuru merkezi olarak görev yapacaklardır.

  Henüz mezun olmamış, son sınıf düzeyindeki adaylar başvurularını okullarının bağlı olduğu başvuru merkezine yapacaklardır.

  Mezun durumdaki adaylardan 2010 ve 2011-ÖSYSnin her ikisine de başvurmamış olanlar ile 2010 veya 2011-ÖSYSye başvurmuş olanlardan öğrenim bilgilerinde değişiklik olanlar başvurularını istedikleri başvuru merkezine yapabileceklerdir.

  Mezun durumdaki adaylardan 2010 veya 2011 ÖSYSden birine başvuru merkezi aracılığıyla başvurmuş olan ve öğrenim bilgilerinde değişiklik olmayanlar başvurularını; isterlerse bireysel olarak İnternet aracılığıyla, isterlerse diledikleri bir başvuru merkezine başvurarak yapabileceklerdir.

  2012-ÖSYSye (Sınavsız Geçiş dâhil) ilişkin başvurma, başvurma koşulları, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili kurallar ve işlemler 2012-ÖSYS Kılavuzunda yer almaktadır. 2012-ÖSYSye başvurmak isteyen adayların bu Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.


  2012 YGS Başvuru Kılavuzu  2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu İçin Tıklayınız
  2012-ÖSYS Aday Başvuru Formu İçin Tıklayınız
  2012 ÖSYS Başvuru kılavuzu ve Başvuru Formu Sayfası İçin Tıklayınız


  Van ilimizde yaşanan deprem nedeniyle bu ilimizde yer alan okullarda öğrenim gören, ancak deprem nedeniyle öğretime devam edilemediği için diğer ortaöğretim kurumlarına nakledilerek burada öğrenimine devam eden ve 2012-ÖSYSye başvurmak isteyen son sınıf öğrencileri, öğrenime devam ettikleri ortaöğretim kurumunda başvurularını yapacaklardır. Öğrenime devam ettikleri okul Başvuru Merkezi değilse Okul Müdürlükleri tarafından diğer öğrenciler gibi en yakın Başvuru Merkezine yönlendirileceklerdir. Bu konuda Okul Müdürlükleri adaylara her türlü kolaylığı göstereceklerdir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Ara 2012
Yükleniyor...