2012 yılının en iyi yazılımları!

'Teknoloji Haberleri' forumunda Sitem tarafından 13 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Windows 8 Beta/RC

  Yılın önemli olayı: Windows 8. Yeni Windows, bir önceki sürümünün yarattığı etkiyi sağlamlaştırmak amacında. Windows 8, şu ana dek bildiklerimize göre özel bir ürün olacak. Çünkü klasik bilgisayar kullanım alışkanlığımızı değiştiriyor.

  Microsoft Windows 8′de Windows 7′nin geliştirme adımlarını takip ediyor. Ekimde tamamlanması bekleniyor. Beta ya da çok konuşulan yeni adıyla “Customer Preview sürümü bu ay sonunda hazır olacak. Büyük ihtimalle RC sürümü de Nisan sonu gibi karşımıza çıkacak.

  VLC media player 2.0

  VLC medya oynatıcı bir çok kullanıcı için bir numaralı alternatif. Neden? Çünkü o, insanların neye ihtiyacı varsa hepsini yapabiliyor. Bir çok formatı oynatıyor, alt yazı destekliyor ve istikrarlı çalışıyor Ama hala gelişme potansiyeli var.

  Adobe Creative Suite 6

  Geçen yıl Adobe, Creative Suite 5.5 ile önemli bir güncellemeye imza attı. Ama asıl büyük güncelleme, bu yıl sürüm 6 ile gelecek.

  5.5 güncellemesinde Photoshopta büyük yenilikler yoktu; asıl yenilikleri Adobe, sürüm 6 için biriktiriyor olabilir. Bir sonraki Photoshopta yeni arayüz, yeni 3D araçları ve fazlası bekleniyor.

  Ubuntu 12.10

  2012′de önce 12.04 sürümü gelecek, sonbaharda da 12.10 sürümü karşımızda olacak

  Ubuntunun geleceği çok farklı alanlarda kesişiyor. Linux tablet üzerinde, akıllı telefonlardan televizyonlara kadar çeşitli platformlarda onu görebileceğiz. Ama Ubuntu 12.10′da heyecan verici neler olacak sorusu halen cevabını bulabilmiş değil.

  Picasa 4

  4.0 güncellemesiyle birlikte Google, kendi servisi Google+ ile Picasa arasında bir bağ kuruyor. Birçok kullanıcı ekranlarda daha fazla konfigurasyon araçları istiyor. Ve bu araçlar, her yeni sürümde yavaş yavaş yerlerine oturuyor

  Chrome 24

  Firefox 17′den sonra Chrome 24 Şu anda 17 sürümünde olan Chrome, güncelleme hızı aynı şekilde devam ederse 2012 sonunda 24 sürümüne ulaşabilir. Google yeni Chrome sürümlerinde hızı muhafaza edebilirse, 2012 onlar için müthiş bir yıl olabilir

  LibreOffice 3.5

  LibreOffice kendini bizzat OpenOfficein kanuni devamı olarak görüyor. Üstelik çok da iyi bir yolda ilerlediği kesin. Ücretsiz ofis paketi 2012′de 3.5 sürümü ile gelecek.

  LibreOffice 3.5′in beta sürümünde birkaç yeni özellik vardı; örneğin Menü ve performans optimizasyonları Tam sürümde de bunları ve fazlasını bulabileceğiz

  Lightworks Final

  Lightworksun son sürümü 2012′de ortaya çıkıyor. Ve daha sonra 3 kullanıcı grubu, Lightworks topluluğundabirleşecek: “Lightworks Ücretsiz Üyelik, “Lightworks Eğitimsel Üyelik (her yıl 20-30 pound) ve “Lightworks Profesyonel Üyelik (her yıl 40-60 pound). Ücretsiz üyeler için Lightworksun ücretsiz sürümü ve diğer her iki üye çeşidi için tam sürüm bulunacak ve aralarında fark olacak. Bu farkın hangi seviyede olacağı hala belirgin değil.

  Skype 6

  Microsoft Skypeı satın aldıktan sonra, sevilen yazılımın nasıl geliştirildiğini görmek heyecan verici olacak.

  Açık ki, Windows telefonlar için hızlı bir Skype versiyonu gelecek. Masaüstünde Skype 6 ile ilgili bilgi şimdiye kadar yalnızca spekülasyon: Microsoft bir sonraki Skype versiyonunu Live-Essentialsa ilave edebilir veya Outlook için ilave özellik olarak piyasaya sürebilir. Ama Skypeın Windows 8 ile, kurulu halde geleceği kesin gibi

  Windows 7 Service Pack 2

  Windows 7 için Service Pack 1 sadece güncellemelerin toplanmasından ibaretti. Kullanıcılar yeni fonksiyonları boşuna beklediler. Peki bu surum Service Pack 2 ile değişecek mi?

  Microsofttan sızan bilgilere göre Service Pack 2, 2012 ortasında yayınlanacak. Ama hayal kırıklığına hazır olun, ikinci servis paketinde de güncellemelerden başka bir şey olmaması muhtemel.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
Yükleniyor...