2012'de kıyamet kopacak mı?

'Sosyal Konular' forumunda ZeuS tarafından 1 Oca 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  2012 de kıyamet kopacakmış deniliyor 2012'de kıyamet kopacak mı?

  Maya takviminin bu yıl sona ermesi 2012de kıyamet kopacak iddialarını beraberinde getirmişti.Peki 2012de kıyamet kopuyor mu? İşte Foreign Policy dergisi geçen yıl dünyanın sonunu getirebilecek senaryoları değerlendirmişti; Uzmanlara göre büyük kütleli bir göktaşı dünyada yaşamı bitirebilir. Ancak bilim insanları bu kadar büyük çaplı göktaşlarının her bir milyon yılda yalnızca iki kez çarptığını söylüyor. Dünyaya son göktaşı 1908 yılında düşmüş, Hiroşimada patlayan atom bombasından 1000 kat güçlü bir göktaşı patlaması yaşanmıştı.

  İKLİM FELAKET OLACAK
  Dünyanın sonuna dair en gerçekçi senaryolardan biri iklim değişikliği... Uluslararası İklim Değişikliği Paneline göre yerkürenin bu yüzyılın sonuna dek 4-5 derece ısınmasıyla birlikte deniz seviyesi yarım metre kadar yükselecek, dünyanın birçok bölgesi su altında kalacak.


  NÜKLEER SAVAŞ ÇIKABİLİR
  Dünyada 23 bini aşkın nükleer silah vr. 1977 yılında ABD Savunma Bakanlığı, olası bir
  ABD-Sovyetler nükleer savaşı halinde maksimum 265 milyon kişinin öleceğini hesaplamıştı. Bugünkü silahların kapasitesi bilançonun daha da atmasına neden olabilir.

  SALGINLAR DAHA HIZLI YAYILIYOR
  Yüzyıllarca insanlığın korkulu rüyası olan veba, İspanyol gribi ve şimdi de patlak veren domuz gribi nedeniyle, bir salgının insanlığın sonu olması yönündeki endişeler güncelliğini koruyor. Kuş gribi gibi virüslerin mutasyona uğraması halinde insanlık büyük tehlike altına girebilir.

  BİLİNMEYENLER
  Dünyanın sonunu getirebileceği söylenen teoriler arasında yanardağların gezegenin iklimini
  değiştirmesi, bir yıldızdan yayılan gama ışınlarının atmosfere tehlikeli oranda radyasyon salması, teknolojilerin kazara kontrolden çıkması gibi senaryolar da yer alıyor.
   
Yükleniyor...