23 nisan etkinlikleri

'Eğitim Merkezi' forumunda YAREN tarafından 15 Mar 2010 tarihinde açılan konu

 1. 23 nisan etkinlikleri 2010
  23 nisan etkinlikleri


  [​IMG]
  23 Nisan etkinlikleri tanıtıldı..

  ALMANYAnın başkenti Berlinde 24 ve 25 Nisan 2010 tarihlerinde kutlanacak "23 Nisan Uluslararası Çocuk Bayramı" çerçevesinde yapılacak etkinlikler basına tanıtıldı.
  23 Nisan Uluslararası Çocuk Bayramı Çalışma Grubu tarafından düzenlenecek etkinlikler, tarihi Brandenburg Kapısı ile Zafer Anıtı arasında yapılacak. Berlin Eyaleti Başbakanı ve Belediye Başkanı Klaus Wowereit ile Türkiyenin Berlin Başkonsolosu Mustafa Pulatın himayesinde yapılacak etkinlikler çerçevesinde, resim yarışması, belediye başkanlarının sembolik olarak çocuklara koltuk bırakma törenleri, engelli çocuklar için sportif yarışmalar, çocuk olimpiyatları, erkek ve kızlara yönelik futbol turnuvası ve çocuk maratonu düzenlenecek.

  Brandenburg Kapısı önünde ve Zafer Anıtının yakınında kurulacak sahnelerde de değişik dans ve spor gösterileri sunulacak. Kutlamalar çerçevesinde tanınmış sanatçıların katılımının da sağlanacağı ifade edildi. Resim yarışmasının bu yılki konusunun "Susuz Dünya" olduğu, yarışmanın 1 Şubat'ta başlayacağı ve 25 Nisan'da sonra ereceği, yarışmayı kazananların 2 Mayıs'ta açıklanacağı kaydedildi. Berlin Belediye Sarayında 23 Nisanda, kutlamalara destek olanların ve siyasetçilerin de katılacağı resepsiyon verilecek.

  Kutlamalara iki gün boyunca yaklaşık 250 bin kişinin katılmasının beklendiği ifade edildi. Anfora Restoran'da düzenlenen tanıtım toplantısına Berlin Muavin Konsolosu Mert Doğan, Berlin-Brandenburg Türk-Alman İşdamları Birliği (TDU) Başkanı Hüsnü Özkanlı, Berlin Futbol Federasyonu Başkanı Bernd Schulz, iş adamları ve bazı davetliler katıldı.
  Kaynak: hurriyet.de
   
 2. Cevap: 23 nisan etkinlikleri

  Yağmur yağmasa bari :f40: Benim çocukluğumda 23 Nisan=Gökgürültülü sağnak yağış :(
   
Yükleniyor...