24 Kasım Google Özel Logosu

'Güncel Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 24 Kas 2012 tarihinde açılan konu

 1. 24 Kasım Öğretmenler Günü Google Doodle Logosu


  Google 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne özel bir logo tasarladı.Google, öğretmenler masasının üzerine bırakılmış olan bir çiçekle öğretmenlere olan saygısını da dile getirmiş oldu.

  Doodle'a tıklantığında, sayfa öğretmenler günü aramasının sonuçlarına yönlendiriliyor.Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama gündür.

  [​IMG]

  Pek çok ülkede 1994ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 5 Ekim günü, 1966 yılında Pariste gerçekleşen Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası Özel Konferansı'nın sona erip UNESCO temsilcileri ile ILO tarafından Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi'ni oybirliği ile kabul edilişinin yıldönümüdür.

  Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenler Gününün tatil olup olmadığı da ülkesine göre değişir.Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği gün olan 24 Kasım, Atatürk'ün doğumunun 100. yılı olan 1981 yılından itibaren her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor.


  https://forumdaslar.com/ile-ilgili-siirler/ogretmenler-gunu-ile-ilgili-guzel-siirler-148336/

  https://forumdaslar.com/guzel-sozler/ogretmenler-gunu-ile-ilgili-guzel-sozler-148404/
   
Yükleniyor...