4 B Eş Durumu Tayini Şartları

'Güncel Bilgiler' forumunda ZeuS tarafından 9 Haz 2011 tarihinde açılan konu

 1. 4 B Eş Durumu Tayini,
  4 B Eş Durumu Tayini Şartları Nelerdir,
  4 B Eş Durumu Tayini Şartları Hakkında

  4 B Eş Durumu Tayini Şartları

  4/B sözleşmeli personel pozisyonları, Sağlık Bakanlığı’nın T.C. Sağlık Bakanlığı ve Personel Genel Müdürlüğü’nün T.C. Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü internet adreslerinde ilan edilmiş olup:

  1- Pozisyonunun vizeli olduğu il’de fiilen en az bir yıl çalışmış sözleşmeli personelden;

  a) Kamu personeli olan eşinin, kurum içi görev yeri değişikliği mümkün olmayan veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunduğunu veya,

  b) Eşinin, Sağlık Bakanlığı’nda stratejik, kadrolu, 4/B sözleşmeli veya 4924 sayılı Kanun’a tabi personel olarak çalıştığını,

  belgeleyenler, görev yaptığı pozisyon unvanıyla aynı niteliği taşıyan boş pozisyon ilan edilmiş olması kaydıyla, eşinin görev yaptığı il’e yer değişikliği talebinde bulunabilecektir.

  2- Ancak, Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında çalışan eşlerden; her ikisinin de 4/B sözleşmeli personel veya birinin 4/B sözleşmeli personel, diğerinin kadrolu personel olması halinde, anılan Yönerge’nin değişik 7 nci maddesinin (3), (4), (5) ve (6) ncı fıkralarında sayılan şartları taşıyanlar, eşinin bulunduğu il’e yer değişikliği talebinde bulunabilecektir.
   
Yükleniyor...