6 Tane Türk Askeri Öldürdüğü İçin madalya verecekler ...

'Haberler' forumunda Romantiq tarafından 10 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. 6 Türk'ü öldüren İsrailli askere madalya verilecek
  İsrail Savunma Bakanı Barak, geçen çarşamba günü Gazze'ye yardım taşıyan Mavi Marmara gemisini basarak 9 sivili katleden İsrail komandolarının birliğini ziyaret etmişti.
  Gazze'ye yardım taşıyan gemilere baskın düzenleyen askerleri kutlayan İsrail, 6 Türk'ü öldürdüğünü itiraf eden bir komandoya da madalya verme hazırlığı yapıyor. Jerusalem Post gazetesi, Şayetet komandolarından S.'ye madalyanın ne zaman verileceğini belirtmedi. S. de katliamı savunarak, başka seçeneklerinin olmadığını iddia etti.

  Gazze'ye yardım götüren gemilerden Mavi Marmara'ya düzenlenen operasyonda 6 Türk'ü öldürdüğünü itiraf eden İsrailli askere kahramanlık madalyası verileceği bildirildi. Jerusalem Post gazetesindeki habere göre, baskını gerçekleştiren Şayetet komandolarından S.'ye madalyanın ne zaman verileceği belirtilmedi. İsrail kabinesinin güvercin bakanı olarak adlandırılan Savunma Bakanı Ehud Barak da, operasyondan hemen sonra komandoları ziyaret ederek onları kutlamıştı.

  Gazeteye Şayetet komandolarının merkezinde röportaj veren asker S., başka seçenekleri kalmadığı için ateş ettiklerini öne sürdü. Black Hawk helikopterinden gemiye inen 15. ve son komando olan S., kendilerine metal sopalar ve baltalarla karşı konulduğunu ve 'katil paralı askerler' olarak adlandırdığı kişilerin çok iyi organize olmuş bir şekilde direniş gösterdiklerini iddia etti. Üç komutanı yaralandığı için yönetimi otomatikman devraldığını söyleyen S., gönüllülerin askerlerin iki tabancasını gasp ederek kendilerine ateş açtıklarını anlattı. Dünya kamuoyunun baskısından kurtulmak için gönüllülerin yanlarında silah taşıdığını öne süren İsrail, askerlerin bu açıklamalarıyla da ters düşmüş oluyor. İsrail ordusu, yapılan araştırmalar sonucu gemideki silah izlerinden bazılarının komandolara ait olmadığını öne sürerken, gemi kaptanının da bazı gönüllülerin silahlı olduklarını söylediğini öne sürüyor. İsrail ordusuna göre saldırıyı gerçekleştiren gönüllülerin atılan uyarı ateşine rağmen yerlerinden kıpırdamamaları, onların eğitimli eski askerler olduğunu gösteriyor. Gönüllüleri "Hiç kuşkusuz teröristlerdi. Gözlerinde katillerin öfkesi vardı." diye tanımlayan asker, yaralı komutanlarını korumak için tabancasını çekerek "saldırganların" üzerine ateş ettiğini belirtiyor. Gazete, S.'nin 6 kişiyi öldürerek duruma el koyduğunu ve kontrolü sağladığını da yazıyor.

  Gönüllüleri "küresel bir terör örgütünün üyeleri" olmakla suçlayan İsrail, operasyon sırasında direniş gösterenlerin 20'şer kişi halinde hareket ettiklerini ve aralarında Motorola iletişim araçlarıyla haberleştiklerini de belirtiyor. İsrail, bazı kişilerin üzerinde büyük miktarda para çıkmasının bu kişilerin terör örgütleri tarafından finanse edildiklerini gösterdiğini de iddia ediyor. KAHİRE ZAMAN
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Haz 2010
 2. Cevap: 6 Tane Türk Askeri Öldürdüğü İiçin madalya verecekler ...

  şu israil kahr olsun inşallah birgün büyük bir belaya çatar o zaman bizde sevinçlerimizi paylaşırız.
  Biz ne askerler verdik hepside Cenetliktir.oysa o yahudilerde hepsi Cehenemliktir.:f196:
   
 3. Cevap: 6 Tane Türk Askeri Öldürdüğü İiçin madalya verecekler ...

  Evet abi o insanların bağırması bizlerin içini sızlatıyor Kahrolsun israil ...:f196::f196::f196::f196:
   
 4. Cevap: 6 Tane Türk Askeri Öldürdüğü İçin madalya verecekler ...

  Böyle aşağılık,pislik ,lanetlenmiş bir miilet böyle aşağılık bir davranışla övünüp grur duyar zaten. istedikleri madalyayı taksınlar bizim 6 askerimiz ahirette şehitlik madalyasını takacak.
   
 5. Cevap: 6 Tane Türk Askeri Öldürdüğü İiçin madalya verecekler ...

  Utanmadan birde maraLya veriyorLar .s
   
Yükleniyor...