657 İzin Yönetmeliği

'Sosyal Konular' forumunda Elfida tarafından 17 Haz 2011 tarihinde açılan konu

 1. Milli Eğitim Bakanlığı izin yönetmeliği
  657 memuriyet izin yönetmeliği

  İzin Süresini Kısaltma ve Kaldırma Yetkisi

  Madde 5- Savaş ve olağanüstü durumlarda Başbakan, Bakan ve Valilerce, memurlara verilecek izinler kaldırılabilir veya süresi kısaltılabilir.

  Belge Kullanımı

  Madde 6- Her türlü izinlerde izne ayrılan memurlar için görevli bulunduğu birimlerce İzin Onay Belgesi (EK-1) düzenlenir. Bu belgenin bir bölümü izne konu olan diğer belgelerle birlikte memurun özlük dosyasına konulur. Bir bölümü ise izne ayrılan memura verilir. Ayrıca, memurların izinlerine ilişkin bilgiler düzenli olarak İzin Takip ve Kullanma Kartı'na (EK-2) işlenir.

  Yurt dışına çıkış izin isteğine ilişkin başvurular Yurt Dışına Çıkış İzin İstek Formuyla (EK-3) yapılır.

  Görev Yeri Değiştirilenlerin İzin Bilgileri

  Madde 7- Görev yeri değiştirilen memurun yıl içinde izin kullanıp kullanmadığı, kullanmış ise türü, süresi, hangi yıla ait olduğu ve hangi tarihler arasında kullandığı, İzin Takip ve Kullanma Kartına (EK-2) işlenerek özlük dosyası ile birlikte yeni görev yerine gönderilir.

  İzne Ayrılan Personele Vekalet

  Madde 8- İzin vermeye yetkili amirler, izne ayrılacak memura kimin vekalet edeceğini, memurun izne ayrılmasından önce belirler. Vekalet görevinin, özel bir hüküm yoksa, hiyerarşik kademeler dikkate alınarak, izne ayrılan memura makam ve unvan bakımından en yakın olana verilmesi esastır.

  Sorumluluk

  Madde 9- Memur, kullandığı iznin bitimini izleyen ilk çalışma gününde görevine başlamak zorundadır. Kurumunca kabul edilebilir özrü olmaksızın izin bitiminde görevine başlamayan, izin belgelerinde yanlış beyanda bulunan ve onaylı belgelere aykırı davrananlar hakkında yasal işlem yapılır.

  DEVAMI İÇİN TIKLAYIN
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - 657 İzin Yönetmeliği
 1. ZORBEY
  Yanıt:
  1
  Gösterim:
  19,419
 2. Elfida
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  7,679
 3. ZORBEY
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  5,434
 4. ZeuS
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  5,001
 5. Elfida
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  987