ABD Ulusal arşivinde en çok talep edilen fotoğraf hangisidir

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Habibe tarafından 10 Kas 2015 tarihinde açılan konu

 1. ABD Ulusal Arşivi’nden en çok talep edilen fotoğraf neyin fotoğrafıdır?

  Soru: ABD Ulusal Arşivi’nden en çok talep edilen fotoğraf neyin fotoğrafıdır?

  A) Bahriyelinin bir kızı öpme anı

  B) Nixon ve Elvis’in el sıkışması

  C) Abraham Lincoln’ün portresi

  D) Marilyn Monroe’nun uçuşan eteği

  Cevap: Nixon ve Elvis’in el sıkışması

  Nixon and Elvis’in el sıkışması.

  Elvis Aaron Presley. Namıdiğer taçsız kral. Geçtiğimiz günlerde, 1950'lerden bu yana popülaritesinden hemen hemen hiçbir şey eksilmeyen Elvis Presley'in şimdiye kadar ortaya çıkmayan fotoğrafları, Londra'daki bir sergiyle hayranlarıyla buluşmuştu. Kariyerinin en parlak zamanlarında çekilen bu fotoğraflar, sanatçının 1956'da Amerika ve Kanada'yı kapsayan bir turnesi sırasında Alfred Wertheimer tarafından çekilmiş. Adı nerede, nasıl ve ne zaman geçse hâlâ yeniden gündeme oturmayı başaran Elvis Presley ise bir kez daha sanat dünyasında dillere pelesenk oluyor böylelikle.

  Şarkılarını ilk söylediği zamandan ölümüne kadar, ve hatta ölümünün ardından da pek çok şekilde pek çok tartışmanın öznesi olan magazin ve müzik dünyasının muhtemelen gelmiş geçmiş en büyük figürlerinden biri ve ne şekilde olursa olsun yarım asırdır dünyanın en tanınmış kişileri arasında iddiasını koruyan bir garip adam; uzun favorileri, devasa yakaları, açık bağrı ve parlak kıyafetleriyle kral Elvis...

  Peki onu bunca şöhrete kavuşturan şey neydi? Ve aslında daha da büyük bir tartışma konusu olan soru: Bu kazanılmış ve hak edilmiş bir şöhret miydi, yoksa Amerikan rüyasının şişirme popülaritesinden başka bir şey değil miydi Elvis Presley?
   
 2. oxo

  oxo

  Abraham Lincoln
   
 3. 111

  111

  bence A şıkkı dmdfkfkf
   
 4. lincoln fotosu
   
 5. Abraham lincoln
   
 6. Nixon ve Elvisin el sıkışması
   
 7. Nixon ve Elvis
   
Yükleniyor...