Abdullah Gül AB Referandum Açıklaması

'Haberler' forumunda Ezlem tarafından 2 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. Abdullah Gül'den, Referandum Açıklaması..
  [​IMG]
  Avrupa Birliği, AB referandum, gül referandum, abdullah gül referandum, ... Abdullah Gül'den, Referandum Açıklaması,ab türkiye üyeliği referandum,tsk iç hizmet kanunu 35 maddesi,TSK 35. Maddesi nedir

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Avusturya'nın Başkenti Viyana'ya giderken uçakta gazetecilere konuştu.
  Cumhurbaşkanı Gül Türkiye-AB müzakere süreciyle ilgili; "Avrupa ülkeleri Türkiye'nin üyeliğini referanduma sunacağız diyorsa biz de günü gelince halkımıza sorarız" dedi.

  Gül, "AB standartlarının geçerli olduğu bir Türkiye'nin cazibesi karşısında saygı duyulmaması mümkün değil" diye konuştu.

  Avrupa'daki İslam karşıtlığı konusunda da sert açıklamalar yapan Gül; "Avrupa'nın bazı hastalıklarının nüksettiğini görüyoruz, geçmişlerinden ders almaları lazım" dedi.

  Cumhurbaşkanı Gül; çok tartışılan TSK 35. Maddeyle ilgili, maddenin yanlış yorumlandığını, maddenin aslında bir hak çıkarma anlamı taşımadığını fakat yanlış anlamlara yol açtığı için yeniden yazılması gerektiğini söyledi.

  Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesi şöyle:

  "Silahlı Kuvvetlerin vazifesi; Türk yurdunu ve anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti'ni kollamak ve korumaktır."
   
Yükleniyor...