Açık ilköğretim 2009 - 2010 Şifre İşlemleri

'Eğitim Merkezi' forumunda Dark tarafından 24 Tem 2009 tarihinde açılan konu

 1. Açık ilköğretim 2009 - 2010 Şifre İşlemleri
  Milli eğitim Bakanlığı Açıkşlköğretim Müdürlüğü tarafından 2009-2010 Öğretim Yılı 1. Dönem Kayıt Yapan Öğrencilerin Şifre İşlemleri ile ilgili bir duyuru yayımlandı. Duyurunun ayrıntıları ;

  Yeni Kayıt Yapan Öğrencilerin Şifre İşlemleri

  Açık İlköğretim okuluna 2009-2010 öğretim yılında öğrenim görmek üzere 02 Şubat-06 Temmuz 2009 tarihleri arasında başvuran öğrenciler eski programda kayıt yapıldığı için şifreleri bulunmamaktadır. Bu durumdaki öğrencilerden kesin kaydı yapılan ve aktif hale gelen öğrenciler şifrelerini almak için Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvuracaklardır. Şifrelerini alan öğrenciler Açık İlköğretim Okulu Sayfasında öğrenci girişinden sisteme girerek sınıf ve ders atamalarını görebilecek, ders seçimi yapabileceklerdir. 06-10 Temmuz 2009 tarihleri arasında yeni kayıt için başvuran öğrenciler yeni programda kayıt yapıldığı için rapor çıktısında yer alan şifre ile sisteme girerek işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. Yeni kayıt öğrencilerin dosyaları Açık İlköğretim Okulu Müdürlüğüne ulaştıktan sonra dosya içeriğinde yer alan belgelerle ilgili gerekli kontrol ve incelemeler yapılır. Evraklarında herhangi bir eksiklik bulunmayanların sınıf ve ders belirleme işlemleri yapılarak kayıtları onaylanır. Yeni kayıt olan ve şifreleri ile sisteme giren öğrencilerden kayıtları onaylananlar sınıf ve ders bilgilerini görebilir, ders seçme yapabilirler. Henüz kayıtları onaylanmayanlar ise bu bilgileri göremezler bu durumdaki öğrenciler zaman zaman şifreleri ile sisteme girerek durumlarını kontrol edebilirler.

  Kayıt Yenileme Yapan Öğrencilerin Şifre İşlemleri

  Açık İlköğretim Okulunda kayıtlı olan eski öğrenciler, kayıt yenileme işlemleri için Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvurduklarında, Kayıt yenileme işlemi yapılmadan önce Öğrenci Şifre Sıfırlama menüsünden öğrenci için şifre tanımlaması yapılacaktır. Şifre tanımlaması yapılan öğrenciye kayıt yenileme yapıldıktan sonra alınacak raporda tanımlanan şifre görülecektir. Bu şifre ile öğrenci Açık İlköğretim Okulu Sayfasında öğrenci girişinden sisteme girerek ders seçimi yapabilecektir.
   
Yükleniyor...