Açıköğretim bahar dönemi kayıt yenileme 2012

'Eğitim Merkezi' forumunda eftelya tarafından 15 Oca 2012 tarihinde açılan konu


 1. 2012 Açıköğretim bahar dönemi kayıt yenileme

  AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ 2012 ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ KAYIT YENİLEME DUYURUSU

  Açıköğretim Fakültesinin dönemlik,kredili sistemde öğretim yapılan; Adalet, Bilgi Yönetimi, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Çağrı Merkezi Hizmetleri, Eczane Hizmetleri, Felsefe, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi, İlahiyat, İngilizce Öğretmenliği, Kimya Teknolojisi, Laborant ve Veteriner Sağlık, Okulöncesi Öğretmenliği, Sosyoloji, Tarım, Tarih, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Türk Dili ve Edebiyatı Programlarının 2012 öğretim yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri Ders Ekle-Sil ve Kayıt Yenileme Bedelinin Bankaya Ödenmesi olmak üzere iki aşamada aşağıda belirtilen tarihlerde gerçekleştirilecektir.


  13 Şubat 2012 Pazartesi günü başlayıp
  22 Şubat 2012 Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

  23-24 Şubat 2012 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yenilenecektir.

  Bahar Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları 30 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılmıştır. Öğrenciler Fakülte tarafından atanan dersleri tekrar ettiği dersler hariç eksiltebilir veya toplam 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrenciler http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden “Kayıt Yenileme bağlantısını tıklayarak gelen sayfadan TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacaklardır. Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders ekle-sil işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Fakülte tarafından atanan dersleri kabul eden öğrenciler ders ekle-sil işlemi yapmayabilirler.

  Ders ekle-sil işlemini yapan veya Fakülte tarafından atanan dersleri kabul eden öğrenciler 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında TC kimlik numarası ile Vakıfbank İnternet Şubesinden, Vakıfbank ATMlerinden (kartlı veya kartsız), 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından,Düzenli Ödeme Talimatı veya tüm Vakıfbank Şubelerinden yaparak kayıtlarını yeniletebileceklerdir. Mazeretli kayıtların son günü olan 24 Şubat 2012 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığı ve Düzenli Ödeme Talimatı ile saat 23:30a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2011-2012 öğretim yılı Bahar Dönemine kaydı yenilenmez.

  24 Şubat 2012 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, “Öğretim Gideri ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2011-2012 öğretim yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybederler.

  Kaydını yenileten öğrenciler http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kontrol edebilirler.

  2011-2012 öğretim yılı Güz Döneminde kayıt yeniletmeyip, Bahar Döneminde kayıt yenileten öğrenciler öğretim yılına ait bandrolü AÖF bürolarına başvurarak alacaklardır. Bu öğrencilerden önlisans programında 5. yılını, lisans programında 8. yılını okuyacak olanların “Öğrenci Tanıtım Kartları hazırlanarak AÖF bürolarına gönderilecek olup 19 Mart 2012 tarihinden itibaren “Öğrenci Kimlik Kartlarını teslim ederek yeni düzenlenen “Öğrenci Tanıtım Kartlarını bağlı oldukları AÖF bürosundan alacaklardır.

  Şifresini kaybetmiş veya hatırlamayan öğrenciler AÖF bürolarından yeni şifre alabilirler. Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını 02 Mart 2012 tarihine kadar AÖF bürolarından alabileceklerdir.

  Kayıt Yenileme, Program ve Öğrenci Kılavuzlarına http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Ara 2012