Açıköğretim tercihleri nasıl yapılır

'Etüt Merkezi' forumunda Aderito tarafından 9 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. aynı tercih listesinde önce 2 yıllık sonrada acık ögretim tercih edebilir miyim.ayrıca acık ögretim nasıl tercih edilir.tercih kılavuzunda hangi tabloya balacagım

  Cevap: Açıköğretim tercihleri nasıl yapılır

  Ünv ye yerleşmek isteyen öğrencilerin girmiş olduğu ygs ve lys sınavları sonucunda aldıkları puanlara göre tercih yapabilecekleri 2012 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ösym sitesinde yayımlandı.
  Kılavuz: osym.gov.tr
  Daha önce önbilgi olarak yayımladıkları kılavuzlara göre pek bir değişiklik yapılmadığı görülen kulavuzlarda 4 yıllık tüm açıköğretim lisans bölümlerine kontenjan sınırlaması getirilmiş durumda.
  Bunun yanında 2 yıllık bölümlerden sadece adalet bölümüne kontenjan sınırlaması getirilmiş. Diğer 2 yıllık bölümlerde kontenjan sınırlaması bulunmuyor.
  Ayrıca tüm açıköğretim bölümlerinin artık kredili sisteme geçtiğinide hatırlatalım. Bu bölümlere kontenjan sınırlamasının getirilmesi ile sınavsız 2. üniversite işlemleride bitmiş olabilir. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili bilgi edinebilirsek sizlerle tekrar paylaşabiliriz.
  Kılavuzdaki açıköğretim bölümlerini bulamayanlar için bir ipucu verirsek;
  2 yıllık ön lisans bölümleri: tablo 3ada Eğitim bölgesi Eskişehir olan Anadolu üniversitesi kısmında,
  4 yıllık lisans bölümleri: Tablo 4′te Anadolu üniversitesi başlığı altında bulunmaktadır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Şub 2017
Yükleniyor...