Acılı babanın feryadı

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 9 Ara 2009 tarihinde açılan konu

 1. Kocaeli'nin Gebze ilçesinde 6 aylık bir bebek, domuz gribinden hayatını kaybetti.
  [​IMG]


  KOCAELİ (İHA) - Mevlide-İsmail Z. çiftinin ikinci çocukları 6 aylık B.Y.Z., bayramdan önce aniden rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı. 38 derece ateş ile İstanbul Numune Hastanesi'ne sevk edilen küçük çocuk, yapılan domuz gribi testleri negatif çıkınca taburcu edildi. Ailesi, bebeğin rahatsızlığının devam etmesi üzerine çocuklarını bu defa Çapa Tıp Fakültesi'ne götürdü. Baba İsmail Z., Çapa Tıp Fakültesi'nde bebeğe domuz gribi teşhisi konulduğunu, bayrama denk geldiği için laboratuvarların kapalı olması sebebiyle tahlilleri özel hastanelerde ücret karşılığında yaptırabildiğini söyledi.

  İsmail Z., "Testler pozitif çıkınca çocuğumu yatırmak için yoğun bakım ünitesi olan hastane aramaya başladık. Bütün akrabalar, hastanedeki doktorlar, tanıdık tanımadık kimler varsa hepsinin aracılığıyla hastane bulabilmek için seferber olduk. Saatlerce hastane bulamadık. Hiçbir hastane yoğun bakım için bizi kabul etmedi. Bebeği alıp yatırmak istemedi. İstanbul'da, Ankara'da, Bursa'da, Bolu'da ve Kocaeli'nde başvurmadığımız hastane kalmadı. Hiçbiri bizi kabul etmedi. Saatler sonra İstanbul'da özel bir hastane bizi kabul etti" dedi.

  Domuz gribinin bu kadar yaygın olmasına rağmen hastanelerin yoğun bakımlarına bebeklerini kabul etmemesine tepki gösteren baba, "Sağlık Bakanlığı'na, Başbakanlığa sesleniyorum. Bunu bilsinler. Bizim bebeğimizi yoğun bakımlarına kabul etmediler. Biz paramızla çocuğumuza çok zor şartlarda hastane bulabildik. Bunu yetkililer bilsin" diye konuştu.

  Çocuklarının bir hafta hastanede yoğun bakımda yattıktan sonra domuz gribinden hayatını kaybettiğini anlatan gözü yaşlı baba, "Biz inançlı insanlarınız. Veren de Allah, alan da. Bunu biliyor ve inanıyoruz" şeklinde konuştu.

  Acılı çift, Gebze'de toprağa verilen 6 aylık bebeklerinin kabrini ziyaret ederek dua etti.
   
  Pardus bunu beğendi.
 2. Cevap: Acılı babanın feryadı

  ALLAH ailesine ve yakınlarıı sabır versinn...
   
Yükleniyor...