Adet sancısı nasıl geçer ne iyi gelir?

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 30 Oca 2014 tarihinde açılan konu

 1. Adet sancısı nasıl geçer adet sancısına ne iyi gelir?  Adet sancsı her ay kadınların karşı karşıya kaldıkları sorunalrdan biridir.Her ay şddetli adet sancısı çekmek kadınları çok fazla yıpratır.Adet sancısını hafifletmek için neler yapılması gerkemektedir.Adet sancısı nasıl geçer ağrıyı hafifletecek yöntemler nelerdir?

  Adet sancısı, biz kadınların ortak sıkıntısı. Her ayın birkaç günü karın, bel ve yumurtalık bölgesinde çektiğimiz ağrılar, günlük hayatımızı da etkiliyor…Bu ağrılardan kurtulmak için ağrı kesici almak bir yol olsa da bu sorunun üstesinden gelmenin doğal yöntemleri de var.

  Adet sancısını azaltmak için yenmesi ve uzak durulması gereken yiyeceklerden bazıları aşağıdaki gibidir.Regl kanamasından önce baş ağrısı, karında şişlik gibi problemler oluyorsa reglden bir hafta önce tuzu azaltmakta fayda var.Doğal idrar sökücü olan maydanoz, ıhlamur, kuşkonmaz gibi yiyecekler bu dönemde oluşan ödemi giderir.

  Adet sancısına karşı fındık, fıstık, et ve balık tüketmelisiniz.Az işlemden geçmiş doğal yiyecekler, sebze, meyve tüketilmek gerekiyor. Pirinç, patates, yulaf gibi besinler, düşük yağ oranlı beyaz etler, baklagiller, doymamış yağ karbonlarını içeren bitkisel yağlar, sağlıklı beslenmenin temelini oluşturuyor. Regl döneminde buna daha da çok dikkat etmek gerekiyor.Adet döneminde çikolatadan, çok şekerli, tuzlu yiyeceklerden uzak durulması şart. Doğal isteğe karşı kan şekerini dengede tutmak gerekiyor. Çikolata yenilince şeker yükseliyor ve sonra aniden düşüyor.

  adet-sancisi-nasil-gecer-.
   
Yükleniyor...