Adetten hemen sonra hamile kalınır mı

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 6 Mar 2014 tarihinde açılan konu

 1. Adetten sonra hamile kalınır mı
  Her kadın, her bir yumurtalıkta, olgunlaşmamış 250.000 ile 400.000 arası yumurta ile doğar.Bir adet döneminden 14 gün önce, yumurta olgunlaşır ve döl yatağına salınır. Buna yumurtlama denir.Bir sperm bir kadının vücudunda 72 saate kadar yaşayabildiği halde, bir yumurta salındığında yaklaşık 24 saat yaşar. Genelde adet dönemi 28 günde bir oluşur, ancak bir çok kadının düzensiz adet dönemleri, düzensiz yumurtlama dönemleri ya da başka sorunları vardır.

  Yani, yumurtlamanın oluşmasını sağlamak ve ne zaman oluşacağını tespit etmek, başarılı bir gebelik için çok önemlidir.

  Arzu ettiğiniz bebeğe bir an önce kavuşmak istiyorsanız, en önemli koşul yumurtlama döneminizi tespit ederek, ne zaman cinsel ilişkide bulunmanız gerektiğini bilmeniz. Kadınların en doğurgan oldukları bu döneme ait küçük formüller var:

  Adet döneminizin başladığı ilk gün 1.GÜN olarak kabul ediliyor.

  28 günde bir adet gören kadında yumurtlama 13. ve 15. günler arasında gerçekleşiyor. İşte bu dönem en fazla doğurgan olduğunuz zaman.Ancak kadınların tümü bu dönemde yumurtlamıyor. Bazı kadınlar bu dönemden biraz daha önce veya sonra yumurtlayabiliyor.

  Bu nedenle bebek sahibi olmaya karar veren çiftlerin hamilelik öncesi hazırlıklarını tamamladıktan sonra 2 günde bir cinsel ilişkiye girmeleri öneriliyor. 2 günlük dinlenme süreci, erkeğin menisindeki sperm sayısının artması için önemlidir.

  adet-sonrasi-hamile-kalinirmi-.
   
Yükleniyor...