Adres Değişikliği Bildirimi

'Haberler' forumunda YAREN tarafından 30 Mar 2010 tarihinde açılan konu

 1. Adres Değişikliği Kararı
  Adres değişikliği bildirmeyene ceza
  Adres Değişikliği Bildirimi Yapmayanlara 20 iş günü içerisinde yeni adresini bildirmeyenler 354 TL, gerçeğe aykırı adres bildiriminde bulunanlarsa 710 lira para cezası ödemek zorunda.


  Farklı nedenlerden dolayı ev değiştirmek zorunda kalanların daha dikkatli olması gerekiyor.
  İkametgah değişikliği yapanlar, 20 iş günü içinde nüfus müdürlüklerine başvurup yeni adreslerini kayıt ettirmelidirler.Aksi takdirde evine 354 lira para cezası geliyor.
  Vatandaşların, taşınma masrafları dışında, adres bildirmeme sebebiyle cezai uygulama ile karşı karşıya kalmamaları için dikkatli olmaları gerekiyor.

  Bunun yanında ayrıca çocuğunu istediği okula kayıt ettirmek ya da icradan kurtulmak gibi gerekçelerle gerçeğe aykırı adres beyanında bulunanlara ise 710 lira para cezası veriliyor.

  Adres Kayıt Sistemi Yönetmeliğine göre, ikametgâhını değiştiren vatandaşların, 20 iş günü içinde ilçe nüfus müdürlüklerine başvurarak, yeni adreslerini kayıt ettirmeleri gerekiyor. Önceden muhtarlıklara bildirimde bulunmakla yeterken artık bu bildirim doğrudan ilçe nüfus müdürlüklerine yapılması gerekiyor.20 gün içinde bu bildirimi yapmayan vatandaşlara Eğer süresini geçiren vatandaşlar olursa 7 gün içerisinde kabahatlerinden dolayı savunma isteniyor. Aksi takdirde Savunmaları yeterli görülmez ise idari yaptırım kararına karşı 15 gün içerisinde sulh ceza mahkemesine müracaatta bulunabiliyorlar.


  https://forumdaslar.com/manset/yeni-adres-degisikligi-bildirim-suresi-cezasi-147296/


   
  Son düzenleme: 1 Kas 2011
Yükleniyor...