Afrika Gıda Yardımı Kampanyası 2011

'Haberler' forumunda ZeuS tarafından 7 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  2011 Afrika Gıda Yardımı Kampanyası
  Kimse Yok Mu Derneği Afrikaya Yardım

  Açlıktan ufacık çocukların öldüğü Somali, Etiyopya, Uganda ve Kenya için harekete geçen Kimse Yok Mu Derneği hayırsever vatandaşları destek olmaya çağırıyor.

  Kuraklık nedeniyle Afrikalı insanların bulundukları yerlerden göç etmek zorunda kaldıkları ve Kenya yakınlarında bulunana Dadaab Kampına sığınmış Somalili mültecilerin sayısının 400.000 i geçtiği belirtiliyor.

  Tek umutları mülteci kamplarında verilecek olan yemek ve su sayesinde hayatta kalabilmek olan mülteciler zor günler geçiriyor. BM raporuna göre yolculuklar esnasında iki milyon çocuğun yetersiz beslendiği belirtilirken 90 günde 29 bin çocuğun hayatını kaybettiği bildirildi.

  En acil ihtiyaç duyulan temel gıda malzemeleri arasında şunlar var;
  •Pirinç
  •Un
  •Şeker
  •Yağ
  •Yarma (Bulgur)
  •Makarna
  •Pirinç Unu

  Milyonlarca insanın açlık ile burun buruna geldiği Somali ve Etiyopya'ya giden Kimse Yok Mu Derneği yardım ekipleri yetkilileri tedarik edilecek olan pirinç, un ve benzeri yardımların paketler halinde temin edilmesi gerektiğini ve gördükleri manzaranın tam anlamıyla bir insanlık dramı olduğunu belirtti.

  Mültecilerin, çocuklarıyla birlikte Etiyopya'ya ulaşmak için günlerce yürüdükleri ve 4 çocuklu olarak yola çıkan ailelerin 1 veya 2 çocukla kamplara ulaşabildiği bölgeden gelen bilgiler arasında.


  BM İnsan Hakları Uzmanı Shamsuı Bari, açıklamasında Somali’de yaşanmakta olan durumun her gün daha da kötü hale geldiğini belirtirken dünyanın yaşanmakta olan bu trajediye tepkisinin çok yavaş olduğunu ve durumun ciddiyetinin henüz idrak edilemediğini söyledi.

  Afrika’da yaşanan insanlık dramı Kimse Yok Mu gönüllüleri ve yardımseverlerini de harekete geçirdi. 10 milyon insanın açlık ile burun buruna geldiğini belirten Kimse Yok Mu Derneği Yurtdışı Yardımlar Koordinatörü Yusuf Yıldırım, 1 buçuk milyon insanın açlıktan kaynaklanan nedenlerle ölmek üzere olduğunu ve dünya kamuoyunun bir an önce acil önlem alması gerektiğini söyledi.


  Afrika Gıda Yardımı Kampanyasına Nasıl Yardım Edebiliriz

  •Kredi kartınızla,“Afrika Gıda Yardımı” kampanyasına online bağış yapabilirsiniz.
  •Yurtdışı Kampanya Hesap Numaralarımız `a, açıklama alanına “Afrika Gıda Yardımı” yazarak EFT/Havale göndererek bağışta bulunabilirsiniz.
  •TURKCELL, VODAFONE VE AVEA tüm hatlardan
  “ACLIK” yazıp 5777`ye SMS göndererek, 5 TL bağışta bulunabilirsiniz.
   
 2. Cevap: Afrika Gıda Yardımı Kampanyası 2011

  Kesinlikle destekliyeceğim..Allah yardımcıları olsun..
   
Yükleniyor...