Ağda nasıl yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 13 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. Bayanlar Ağda istenmeyen tüylerden kurtulmanin en pratik, hijyenik ve etkili yöntemlerinden biridir. Profesyonel tarafindan güzellik salonlari, manikür ve pedikür salonlarinda uygulanan bu sistem ayni zamanda bazi noktalara dikkat edildigi sürece evde de herkes tarafindan yapilabilir.

  Ağdanın Uygulanması Nasıl Olmalı
  Bölgenin iyice temizlendiğine emin olduktan sonra ağda ince bir şekilde, tüylerin çıkış yönüne doğru sürülmelidir. Konserve ağdalarda ise ağdanın ısısı bilek iç kısmına sürülerek kontrol edilir. ağda olabildiğince ince sürülmelidir. Bunun için spatula ile alınan ağda her bölgeye eşit ve ince şekilde sürülüp kıl yönünde bir kez daha sıyrılmalıdır.

  Sürülen Ağdanın Çekilmesi
  Kullandığımız ağda ister konserve ister kartuş olsun uygulama kalitesi ve hijyen açısından çekme işlemi sunulan kağıt bezlerle yapılmalıdır. Dikkat edilmesi gereken nokta , kağıt bezi ağdalı bölgeye avuç içi ile iyice yapıştırmak ve bezi bir elle çekerken diğer elle de germelidir.

  Temizleme ve Bakım Nasıl Yapılmalı
  Ağda işlemi tamamlandıktan sonra kalan ağda parçalarının alınması gerekir. Bunun için temizleme yağı kullanılmaktadır. Ağdadan sonra tahriş olmuş cildin dezenfekte edilmesi, nemlendirilmesi, ve kızarıklığın alınması gerekir bunun için nemlendirici Beauty Image Köpük, masajla vücuda yedirilir.

  Yapılmaması Gerekenler Neler
  Ağda işlemi bittikten sonra alkollü ürünler kullanmayınız. Aynı gün içerisinde lekelenme riskinden dolayı solaryum ve güneş banyosu yapılmamalıdır. Ağdadan bir gün önce ve sonrası epilasyon yapılmamalıdır.


  Çıkabilecek Sorunlar Nelerdir
  Güneş veya solaryumla bronzlaşmış ciltler ağda sonrası lekelenmiş gibi görünebilirler. Bu ağdanın cildin ölü üst deri tabakasını almasındandır. Vücut peelingi sorunu çözecektir. Koltuk altında oluşan lekelerin en büyük nedeni ağda işlemi öncesi bölgedeki teri ve deodorantı temizlememekten meydana gelir. Ağda işlemi sonrasında kesinlikle deodorant kullanılmamalıdır.
   
Yükleniyor...