Ağız Kokusunun Çaresi burada!

'Sosyal Konular' forumunda Aderito tarafından 14 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Ağız Kokusunun Çaresi burda!

  Ağız kokusu gerek doğal hayatta gerekse ikili ilişkilerde çok can sıkıcı bir durum. Hele evliyseniz ve eşinizin ağız kokusu sorunu varsa vay halinize. Bu ağız kokusu sorunu aslında çözülmeyecek bir sorun değil ama insanlar pek önemsemiyor diye düşünüyorum.


  Eğer siz ağzınızın kokmasından artık bıktıysanız lütfen yazımızı okuyun ve gerekli tedavi ve önlem yollarını uygulayın !
  Ağız kokusunun başlıca nedenleri, önce bu nedenleri belirleyin.
  Dişlerde çürüme,
  Diş etlerinde hastalık,
  İç hastalığı, belli bir hastalık
  Mide sorunları, mide şişmesi, midesel hastalıklar,
  Diş fırçalamamak,
  Yeterince dikkatli olmamak ve hijyene önem vermemek
  Her yemek sonrası mutlaka ama mutlaka dişlerinizi fırçalayın.
  Bol bol su için.
  Uzmanların çoğu ağız kokusu konusunda şunları ifade etti :
  Ağız kokusu bazen ağız hijyenine kafi önemin verilmemesi, bazen ağız enfeksiyonları, bazen ileri dişeti hastalıkları veya diş çürükleri, bazen de ağız kuruluğu gibi sebeplerin bir ya da bir kaçından kaynaklanıyor olabilir diyerek sıralayan Kışlaoğlu; ağız hijyenine yeterli önemin verilmemesinden kaynaklanan ağız kokusunu gidermek için diş taşlarını temizlediğini ve kişiye ağız bakımı için neler yapması gerektiğini uygulamalı olarak gösterdiğini belirtti.
  Kışlaoğlu, şayet ağız kokusu ağız enfeksiyonlarından ileri geliyorsa ağız enfeksiyonlarını tedavi ettiğini ve bu tedavi sırasında gömük ve sorunlu dişler varsa çektiğini söyledi. Mesele diğer bir neden olan ileri dişeti hastalıkları ve/veya diş çürüklerinden kaynaklanıyorsa bunların da tedavi edildiğini belirten Kışlaoğlu, ağız kuruluğundan ileri gelen kötü ağız kokusunun da hastaya tükürük salgısını artıracak önlemleri uygulatarak giderildiğini anlattı.

  Ağız Kokuşuna Karşı Öneriler

  “Ağız içi bakterilerle savaşan bir baharat olduğu için tarçın kullanın, kötü kokuya sebep olan ağız kuruluğunu engellemek için daha fazla su için, diş çürüklerine sebep olacağından basit şeker tüketiminizi azaltın, yiyeceklerle tükürük salgısının iyice karışması ve ağızda yemek parçası kalma olasılığının azalması için lokmaları iyi çiğneyin, diş fırçasının çıkaramadığı yerlerdeki bakteri ve yemek artıklarını sökebileceği için diş ipi kullanın, son olarak kötü kokuya sebep olan ağız kuruluğuna neden olduğundan ve diş eti hastalıklarına da zemin hazırlayarak ağız kokusu oluşturacağından sigara içmeyin.
   
Yükleniyor...