Akdeniz’in en iyi 10 adası

'Türkiyem' forumunda ayla tarafından 1 Ara 2009 tarihinde açılan konu


 1. Akdeniz’in en iyi 10 adası
  Tam da güneş cayır cayır yakarken bedeninizi, şöyle bir ada kaçamağı, ilaç gibi olmaz mı? Elbette olur ve TripAdvisor sitesi, konuyla ilgili harika bir rehber hazırladı. Akdeniz’in en güzel 10 adasını okumak ve oraların hayalini kurmak bile ruhunuzu serinletecektir.

  1. Kıbrıs Adası
  Afrodit’in doğduğu adayı mutlaka ziyaret edin. Tertemiz havasının yanısıra harika kumsallarından mutlaka yararlanın.

  2. Korfu Adası
  Zeytin ağaçlarının altında gölgelenin. Bembeyaz kumsallarda denize girmenin tadını çıkarın. Ve enerjinizi o harika yaz akşamı partilerine saklayın.

  3. Girit
  Adı üstünde burası bir ada ve elbette güneşinden, denizinden ve kumundan yararlanacaksınız. Ancak bu antik kalıntılarla dolu adayı tarihi gözlerle de süzmeyi ihmal etmeyin.

  4. Santorini
  Ege Denizi’nin güneyindeki bu adada yükseklere çıkıp manzaranın keyfini mutlaka çıkartın. Fira’da güneşin batışını da izleyin. Ve ardından güneş doğana kadar gece kulüpleri sizindir.

  5. Mikonos
  Gece hayatı en ünlü ada şüphesiz ki burası. Dünyaca ünlü DJ’ler ve party meraklıları buraya akın ediyor. Muhteşem plajlarını da es geçmemek lazım.

  6. Ibiza Adası
  Bu ada gece partilerinin başkenti. Dünyanın en büyük parti mekanı Privilege’ye mutlaka gitmelisiniz. Ayrıca bu adada koruma altına alınmış tarihi mekanlar da var.

  7. Sicilya Adası
  Akdeniz’in en büyük adası. Kültür, mutfak ve sükunetin başkentlerinden birisi. Etna Yanardağı’nda günbatımına gidin. Buhar çıkan yüzeyi ve sülfür koklamayı da tecrübe edinin.

  8. Mayorka Adası
  İspanya’nın en büyük adası. Dağlık bölgeleri ve güzel plajlarıyla dikkat çekiyor. Gizemli Abaco Bar’da bir şeyler içmeyi ihmal etmeyin.

  9. Capri Adası
  Büyüleyici mekanlardan bir tanesi. Blue Grotto adı verilen deniz mağarasını görmelisiniz. Burası Roma İmparatoru’nun gizli banyolarından bir tanesiydi.

  10. Malta
  Kültür ve tarih hazinesi bir mekan. Malta’da ayrıca harika plajlar ve sürpriz kumsallar da var. Bu da size kendinizi cennette hissettirmeye yeter de artacaktır bile…
   
Yükleniyor...