Akıllı Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 26 Ağu 2013 tarihinde açılan konu

 1. Akıllı çocuk yetiştirmek için
  Elbette bütün çocuklar akıllıdır fakat bazı çocuklar vardırki kafalarından çok basamaklı sayıları toplarlar,okudukları bir şiiri hemen ezberleyeilirler. Bu kadarıyla da kalmaz bakkala gittiklerinde para üstünü hesaplayabilirler.Sağlıklı bir büyüme sağlıklı bir zekayı da beraberinde getiriyor.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/akilli-cocuk-yetistirmek-icin-52457.jpg]akilli-cocuk-yetistirmek-icin-52457[/IMGALT]

  Çocuklarımızı yetiştirirken dikkat etmemiz gereken şeyler şöyledir;

  Çocuğunuzla devamlı konuşun;Bebeğiniz doğduğu andan itibaren onunla konuşun. Nesneleri, ne işe yaradıklarını, o an neler yaptığınızı ona bir bir analtın söyleyin.

  Çocukları kısıtlamayın;Çocuğu çerçeve içine alacak şekilde hareketlerini kısıtlamaktan kaçınmalısınız. Araştırmasını, bakmasını, dokunmasını desteklemelisiniz.

  Çocuğunuzu destekleyin;Yaratıcılığını destekleyin. Bu şudur, şu şöyledir. yerine Sence bu ne olabilir, nerelerde kullanabiliriz? türünden onun düşünmesini destekleyecek şekilde konuşmaya özen gösterin.

  Çocuklarınıza izin verin 0-2 yaş insan zekasının en çok geliştiği ve en alıcı olduğu dönemdir. Onlara eksik, yetersiz, bir şey beceremeyen varlıklar muamelesi yapmayın. İzin verdiğinizde yaptıklarına şaşıracaksınız.Ne kadar çok uyaran ile karşılaşırlarsa, o kadar çok gelişecekler bunu unutmamalısınız.Çocuklarınıza oyuncak seçimine dikkatli olun. Yaratabilecekleri, öğrenebilecekleri malzemeleri ve oyuncakları seçmeye özen gösterin.
   
Yükleniyor...