Akvaryum İçin Gerekli Malzemeler

'Eğitim Merkezi' forumunda Yasemin tarafından 26 May 2013 tarihinde açılan konu


 1. Akvaryum İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?  Balık sevenlerin kesinlikle bildikleri bir konu ama yeni balık beslemeye başlayan arkadaşlar için bence çok önemli bilinmesi gereken şeyler bir akvaryum içerisinde neler bulunmalı akvaryum için gerekli parçalar nelerdir hep birlikte öğreniyoruz.

  Akvaryum içerisinde bulunması gereken malzemeler şöyle;Akvaryum tabanına özel bir kum gereklidir bu kum zamanla kirlenir üzerinde balıkların gübrelerinden oluşan bir tabaka olur akvaryumu temizlerken bu kumunda temizlenmesi önemlidir.Haftada bir gün sifon yöntemiyle temizliği yapılmalıdır.


  Temizlik haftada bir gün sifon yöntemiyle yapılır, eksilen suyun yerine aynı ısıda su eklenir. Buharlaşma nedeniyle akvaryum camında oluşan kireç tabakası da genel temizlikte jiletle kazınır. Akvaryumcuları rahatsız eden bir konu da suyun yeşermesidir. Bu balıklara zararlı değildir ve akvaryumun sadece tepeden ışıklandırılması sağlanarak sorun çözülebilir. Bitkisiz bir akvaryum düşünülemez. Balıkların sığınması, beslenmesi ve oksijen kaynağı olması bakımından gerekli olan bitkilendirme bilinçli yapılmalı, aksi halde yararından çok zararı olur. Seçilecek bitki o akvaryuma uygun olmalıdır.

  Akvaryum için ısıtıcı bir motor gereklidir bu motor elektrikle çalışmalıdır.Motor ve Termostat gibi aletlerin suyun içerisinde olması su ile temas halind eolması evlerde sorun oluşturacak gibi görünür fakat dikkat edildiği zaman herhangi bir sorunla karşılaşılmaz.

  Ayrıca akvaryum için gerekli olan bir kaç malzeme aşağıdadır;

  *Akvaryum dış filtresi

  *Akvaryum lambaları

  *Bitki malzemeleri

  *Balık Yemleri

  *Su düzenleyiciler

  *Aksesuarlar

  *Balık Yavruluğu

  *Akvaryum motoru
   

Yükleniyor...