Alan Turing Kimdir Kısaca

'Biyografi' forumunda Elfida tarafından 22 Haz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Alan Turing Kimdir


  Alan Turing hakkında kısa bilgi


  Alan Turing Doğum Tarihi ve Okul Hayatı : Alan Turing 23 Haziran 1912 yılında Londra'da dünyaya gelmiştir. Babası Hindistan'da devlet memuru olarak görev yapmıştır. Turing ve kardeşi İngiltere'de aile dostlarında ve akrabalarında yaşamışlardır. Turing Cambridge Üniversitesinde matematik öğrenimi görmüş, yalnız az miktarda eğitime tabi tutulmuştur.


  Alan Turing Neyi Bulmuştur : Genellikle o dönemde yeni filizlenmekte olan kuantum mekaniği konusunda çalışmıştır. Alan Turing, Cambridge Üniversitesi'nde otomatik hesaplamaların tüm matematiksel problemleri çözemediğini kanıtlamıştır. Bu konsept ayrıca Turing makinesi olarak da bilinmektedir ve modern hesaplama teorisinin temelini oluşturmaktadır.

  [​IMG]


  Alan Turing Ölümü : 1952 yılında şantaja maruz kaldığı şikayetiyle polise başvurup eşcinsel olduğunu açıklayan Turing, eşcinsellik suçlamasından yargılanıp 1 sene boyunca kimyasal olarak hadım etme yöntemi olarak kullanılan östrojen iğnesi olmaya mahkûm edilmiştir. 1954 yılında potasyum siyanid zehirlenmesinden ölmüştür. Polis araştırmasında Turing'in yediği elma ile siyanur zehiri alarak intihar sonucu öldüğüne karar verilmiştir.
   
 2. Cevap: Alan Turing Kimdir Kısaca

  güzel ama çok uzun :)
   
Yükleniyor...