Alexander Graham Bell Hayatı Özet

'Biyografi' forumunda Masal tarafından 16 Ağu 2012 tarihinde açılan konu

 1. Alexander Graham Bell Kısaca Hayatı Özeti


  Graham Bell'in Hayatının Özeti


  1876'da Telefonun icadı ile tanınan Alexander Graham Bell, 1847 de İskoçyada Edinburgh da doğdu. Ontario ya yerleşti, daha sonra Amerikaya, ve Boston'a yerleşti. Telefonu icat eden Graham Bell'in annesi çok mübarek bir insandı gözleri mavi ve hep nemli nemliydi.

  Aslında Graham Bell, sağırların sessizliğini ortadan kaldırmaya çalışıyordu. Bunu başaramadı ama her gün yeni bir özelliğe kavuşan telefonla birbirinden kilometrelerce uzaktaki insanların birbirlerini duymalarını sağladı. Ünü kısa sürede yayılan Bell, Oxford Üniversitesine konuk öğretmen olarak çağrıldı.

  10 Mart günü ilk telefon görüşmesini yaptı. Watson Bell'in sesini "telefon"dan duydu. ABD'nin 100üncü kuruluş yıldönümüne denk gelen bu buluşu ona düzenlenen Yüz Yıl sergisinde birçok ödül kazandırdı. Bell bilimsel çalışmalarını yürütmek için maddi ve manevi destek gördüğü Hubbart Ailesinden Mabel ile bir yıl sonra evlendi.

  Eşi dört yaşından beri sağırdı. Bell öğrencisi olarak tanıdığı ve daha sonra evlendiği Mabel'e derin bir sevgi duydu. Artan ününe karşın hiçbir zaman ne eşini ne de işitme engellileri göz ardı etmedi. Eşine yazdığı bir mektupta "Eşin, hangi noktaya çıkarsa çıksın, ne denli zengin olursa olsun, emin ol işitme engellileri ve onların sorunlarını her zaman düşünecektir" diye yazmıştır.

  Sağırlığa karşı yürütülen savaşımın sonucu insanlık dünyasının sağırlığını gideren bir buluşu armağan eden Bell öldüğünde ona duyulan büyük saygı ve sevgiden ötürü soyadından yola çıkarak telefonu simgelemek için kırmızı "çan" resimleri kullanıldı...
   
 2. Cevap: Alexander Graham Bell Hayatı Özet

  bu araştırma sayesinde performans ödevimi tamamladım ve yeni bilgiler edindim siteye teşekkür ederim
   
 3. Cevap: Alexander Graham Bell Hayatı Özet

  bende performans ödevimi tamamladım teşşekür ederim
   
 4. Cevap: Alexander Graham Bell Hayatı Özet

  çok teşekkür ederimm sitenize sayenizde 100 aldım hepinize ve siteye çok teşekkür ediyorum.:)
   
 5. bende teknoloji tasarım ödevimi yaptım teşşekürler siteye
   
 6. guzel
   
 7. Teşekkürler sayenizde odevimi yaptım cokk saolun bu siteyeeee
   
 8. bende bu site sayesinde ödevimi yaptım. teşekkürler siteye
   
 9. Çok beğendim Teşekkür ederim
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Mar 2015
Yükleniyor...