Alexander Graham Bell Telefonu Nasıl Buldu

'Ders notları' forumunda EyLüL tarafından 2 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. Alexander Graham Bell Telefonu Buluşu
  Alexander Graham Bell Telefonu Nasıl İcat Etti

  Alexander Graham Bell 1876 yılında telefonu icat etti. Telefonu icat eden Graham Bell in annesi doğuştan işitme engelliydi. Bell, tüm hayatını sağırların eğitimine adamıştı. Deneyleri sırasında, bir odadan diğerine gerdiği telin yansıttığı ses titreşimlerini duydu. Alexander Graham Bell Sağırlarla ilgili çalışmaları, Belli seslerin havadaki titreşimlerle nasıl oluştuğunu merak etmeye yöneltmiş, armonik telgraf adı verilen bir düzenek üstünde çalışırken, elektrik akımının konuşma sırasında oluşan titreşimleri andıracak biçimde değiştirilebileceğini buldu. Alexander Graham Bell telefonun ilk adımlarıda atmış oldu.
   
 2. çok teşekkürler
   
 3. Graham Bell işitme engelliydi.Hep bir amaç belirleyip başarırdı.Telefonu bulurken bir çok deney yaptı.Ve sonunda çaba gösterip gayret ederek başardı.:f59:
   
 4. harika ödevime burdan baktım çok yararlı bilgiler
   
 5. bence proje için çokkkk kıssaaaaaaaaaaaa
  daha uzunu yokmu
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 3 May 2015
 6. kısa ya bu
   
 7. Teşekkür ederim türkçe ödevime çok yardımcı oldu ...... :f59::f59:
   
 8. Telefonun icadı 1876 yılında Alexander Graham Bell tarafından yapılmıştır. Annesinin doğuştan işitme engelli olmasıyla onun duyması için araştırmalarda bulunmuştur. Hayatını sağırların duyması için deney yaparak geçirirken telin titreşimleri ile sesin iletildiğini farketmiştir. Bunun üzerinde araştırmalara başlayarak telgraf düzenikli çalışmalar başladı. Titreşimleri karşı tarafa iletmesi ile telefonun icadı üzerinde daha çok durmuştur ve günümüzün en önemli icatlarından birisini bulmuştur.:f59::f59::f59::f59:
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Mar 2016
Yükleniyor...