Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı Özellikleri

'Kişisel Bakım' forumunda Merve tarafından 22 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı Özellikleri
  Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı Özellikleri Nelerdir


  755 nanometre dalga boyunda lazerlerdir. Bu lazer epilasyonsisteminin diğerlerinden en önemli farkı deriye penetrasyonu yani deri içinde aldığı mesafenin en az olmasıdır. Fakat bu mesafe kıl köküne ulaşmaya genellikle yeterlidir. Diğer özelliği ise kılın yapısında bulunan ve kıla rengini veren melanin ismindeki boya maddesi tarafından çok tutulan lazerlerden olmasıdır. Bu iki özellik avantajlar ve dezavantajlar sağlar. Melanin tarafından iyi tutulması açık renk deri tipi ve koyu kıl rengi olanlarda epilasyon için avantaj sağlar. Fakat koyu deri rengi olan kişilerde uygulama risk yaratır. Problemlere yol açabilir. Derine inmemesi bu lazerlerin diğerlerine göre daha az ağrılı olmasını sağlar. Bu özellik ,derin yerleşimli kıllarda örneğin ;sırt, kol, yüz gibi bölgelerde etkinliğinin az olmasına neden olur.
  Biz bu lazer epilasyon sistemini uzun zaman kullandık. Açık cilt rengi olan ve kozmetik epilasyon olarak bilinen koltuk altı, bacak, bikini, genital bölgede önerdiğimiz bir lazer tipidir. Ağrısının az olması, hızlı ve pratik uygulanabilme özelliği, seanstan sonra hemen kılların alandan temizlenmesi bu lazerin önemli diğer avantajlarıdır. Bu bölgelerde ortalama 6 seansta oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  Cilt rengi açık bile olsa alexandrite lazerleri yüz, kol, sırt , omuz bölgesinde önermiyoruz. Özellikle yüz bölgesinde alexandrite lazerlerin ince tüyleri tetikleyerek ters etki ile kılları artırabileceği ihtimali akılda tutulmalı ve seçim ona göre yapılmalıdır. Biz yüz, sırt, omuz, kol bölgesinde diode lazerleri öneriyoruz.


  alıntı
   
Yükleniyor...