Alexis bledel biyografi

'Biyografi' forumunda anniccha tarafından 13 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. Kimberly Alexis Bledel, 16 Eylül 1981de Arjantinli Martin Bledel ve Meksikalı Nanette Blakein kızı olarak Houston, Texasta İspanyolca konuşan bir ailede dünyaya geldi. 1986 doğumlu Eric David Bledel adında bir de erkek kardeşi olan Alexis, İngilizceyi okula başlayınca öğrendi. 8 yaşındayken utangaçlığını üzerinden atması annesinin teşvikiyle şehir tiyatrosunda oynamaya başlayan Alexis, Our Town , The Wizard of Oz ve Aladdin gibi yapımlarda yer aldı.
  Houstondaki St. Agnes Academyye başlamadan önce 14 yaşındayken bir süre yerel bir mağazada modellik yapan ve liseye giderken de modellik kariyerine devam eden Alexis, aynı zamanda Tokyo, Milan, New York ve Los Angeles gibi merkezlere seyahat etti. Page Parkes Modellik ve Oyunculuk Merkezinde (Page Parkes Center for Modeling and Acting) eğitim aldıktan sonra 1 sene kadar New York Üniversitesine bağlı Tish Sanat Okuluna (Tish School of Arts) devam etti.

  2000 baharında Los Angelesda katıldığı deneme çekimlerinin ardından, Gilmore Girls adlı dizide oynaması için seçildi ve televizyon kariyeri başlamış oldu. Bekar anne Lorelai Victoria Gilmoreun kızı Lorelai Leigh Rory Gilmore karakterini canlandıran Alexis, bu rolüyle birçok tv ödülünün de (2002-Kadın Oyuncu Dalında Family Television Award, 2005 ve 2006 Komedi Dalında Teen Choice Award) sahibi oldu. Dizinin birinci sezonunda karakterinin aşırı kahve içmesinden dolayı zamanla bundan usanan Alexis, dizide Rory kahve içtiği zaman, artık çay yada kola içmeye başladı ve rolüyle ilgili şunları söyledi:

  "Bazı kişilik özelliklerinden ve ailesiyle olan ilişkilerinden dolayı Rory karakteriyle kendimi bağdaştırdığımı söyleyebilirim. Zaten bence dizideki aile yapısı ve anne-kız ilişkisini bir çok kişi kendisiyle bağdaştırabilir."

  Gillmore Girlsde oynamaya devam ettiği süre içerisinde, Tuck Everlasting (2002-Winifred 'Winnie' Foster rolünde), DysEnchanted (2004-Goldilocks rolünde), Bride & Prejudice (2004-Georgina "Georgie" Darcy rolünde), The Orphan King (2005-Dylan rolünde) ve The Sisterhood of the Traveling Pants (2005-Lena rolünde) filmlerinde rol aldı. Yine 2005de ses getiren Bruce Willis, Benicio Del Toro, Jessica Alba ve Brittany Murphy'nin başrollerinde oynadığı Robert Rodrigez filmi Sin Cityde Becky karakterini canlandırdı. Genelde siyah beyaz olan ancak bazı bölgelerin renklendirildiği filmde Rodrigez, Alexisin gözlerini çok etkileyici buldu ve böylece Becky karakteri, gözlerinin mavi rengini korudu. Alexis, Becky karakteriyle ilgili olarak Silah taşıyor ve popo tekmeliyor demişti.

  Amerikan ska punk grubu Less Than Jakein 2003 yılındaki Anthem albümünün Shes Gonna Break Soon şarkısının klibinde de oynayan Alexis, son olarak 2006 yapımı I'm Reed Fish adlı filmde Kate Peterson karakterini canlandırdı.

  Ailesi ve yakın arkadaşları tarafından Kim diye çağırılan ve çalışmadığı zamanlarda kitap okumaktan, gezmekten, fotoğraf çekmekten ve ailesi ile zaman geçirmekten zevk alan Alexis, alacak parası olmayanlara kitap yardımı sağlayan First Book adlı organizasyonda da çalışıyor.

  2002 yılında Teen People's magazine Hottest Stars Under 25 listesinde yer alan Bledel, Maxim Magazinein Hot 100 of 2005 listesinde 87. sırada yer aldı.

  Gilmore Girlsdeki rol arkadaşı Milo Ventimiglia ile 2006 baharında ayrılmalarından önce, 3.5 yıllık bir birliktelik yaşayan Alexisin, Sophie adında Malta Chihuahua cinsi bir köpeği var. Alexis, halen 7. sezonu sürmekte olan Gilmore Girlsde oynamaya devam ediyor ve Los Angelesda yaşıyor.
  alexis bledel3.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Haz 2014
Yükleniyor...
Benzer Konular - Alexis bledel biyografi
 1. ZeuS
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  4,090