Ali Ayağ Kimdir

'Biyografi' forumunda Meryem tarafından 15 Şub 2012 tarihinde açılan konu


 1. Ali Ayağ'nın hayatı
  Ali Ayağ hakkında bilgi


  Ali Ayağ, 1950 yılında İstanbul'da doğmuştur. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nü bitirmiştir. İşletmecilik, Editörlük, Anavatan Partisi Kurucu Üyeliği ve İl Başkanlığı, Kırkpınar Ağalığı, Edirnespor Başkanlığı, Pertevniyal Lisesi Kurucu Mütevelli Üyeliği, Cumhurbaşkanı Balkanlar Özel Danışmanlığı ve XXII.Dönem Edirne Milletvekilliği yaptı. Evli ve 3 Çocuk babasıdır.
  Eğitimi
  1968 yılında Pertevniyal Lisesi'nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Almanca İşletme Bölümü'nü bitirdi.
  Görevleri
  Pertevniyal Lisesi'nde Kurucu Mütevelli Üyeliği.
  Edirne Spor başkanlığı.
  1982-1983 yıllarında Kırkpınar ağalığı
  Turgut Özal'a Cumhurbaşkanlığı döneminde Balkanlar Danışmanlığı.
  1983-1996 yıllarında Anavatan Partisi kurucu İl Başkanlığı.
  22.Dönem Edirne Milletvekili.
  Siyasi Hayatı
  1983 yılında ANAP'ın kurucuları arasında yer alan Ayağ, askeri yönetim tarafından veto edildiği için milletvekili olamadı. Daha sonra 1987 yılında İstanbul'dan milletvekili adaylığından istifa etti. 1989 yılında Edirne'den Bağımsız Belediye Başkan adayı oldu ve seçimi az bir farkla kaybetti. 1996 yılında kurucusu olduğu Anavatan Partisinden istifa etti. 2002 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'nden XXII. Dönem Edirne Milletvekili olarak TBMM'ye girdi.
   
Yükleniyor...